Imieniny: 
 
  

Menu

 
Strona główna
O telewizji TMT
Program TMT
Odbiór TMT
Archiwum TMT
TMT w prasie
Kontakt
 
 

Prezentacje TMT

 

  11/2006   

 
 

Polecamy

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dodatkowe

 
Księga Gości
 

Nasi partnerzy

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Muzyczny Salon II

 

 

Spotkanie z zespołem D- Bomb

 

    Ostatnio ogromnym zainteresowaniem cieszą się zespoły wykonujące muzykę disco - dance. Aby dowiedzieć się skąd ta popularność zaprosiłem do programu jeden z najbardziej znanych zespołów wykonujących tego rodzaju muzykę. Gośćmi programu będą członkowie zespołu D-Bomb. Członkowie zespołu opowiedzą nam skąd biorą inspiracje do swych utworów oraz czy potrzebne jest w ogóle jakiekolwiek wykształcenie muzyczne aby komponować i wykonywać tego rodzaju muzykę.

26.05.2007r.


 

 

Spotkanie z zespołem Fiesta Loca

 

    Któż z nas nie zatrzymał się choć na chwilę, gdy na ulicy słychać muzykę graną przez peruwiańskich Indian. Jeżeli macie ochotę dowiedzieć się czegoś więcej na temat Peru, jego mieszkańców i ich kultury to zapraszamy na spotkanie z zespołem Fiesta Loca.

05.05.2007r.


 

 

Spotkanie z zespołem Sumptuastic

 

    Tym razem gośćmi Andrzeja będą członkowie formacji Sumptuastic, która powoli acz skutecznie podbija - od kilku już lat - polski rynek muzyczny. Goście opowiedzą o początkach istnienia zespołu, pracy nad płytą oraz tym co uważają w życiu za istotne.

21.04.2007r.


 

 

Spotkanie z zespołem Moonlight

 

    Najnowsze wydanie programu to spotkanie z wokalistką zespołu Moonlight - Mają Konarską, która opowie o tym jak powstawała jej najnowsza płyta. W programie także relacja z planu zdjęciowego teledysku Moonlightu, gdzie super duet Maji Konarskiej i Adama Sypuły ufając w reżyserskie zdolności Andrzeja Kozery, stał się idealnym "tworzywem" obrazu do utworu "Plasterek". Materiał ukazuje współpracę całego zespołu skupionego nad projektem klipów zespołu Moonlight - wizażystkę Beatę "Beti" Siedlecka i stylistę Mirka Mikłosa. Dokumentacją fotograficzną z planu zdjęciowego zajęła się Żana Siaczyńska, pełniąca również obowiązki menagera zespołu.

17.03.2007r.


 

 

Spotkanie z zespołem Jaad

 

    Jarek Adriańczyk kilka lat temu podjął udaną próbę powołania do życia zespołu, którego muzyka łączyłaby w sobie różne style muzyczne. Wszystko z pomocą odpowiednio dobranych środków wyrazu, które tworzą wyjątkowy klimat utworów zespołu Jaad. Jarek opowie o muzyce, którą komponuje i wraz z kolegami prezentuje na scenie. Artysta podzieli się przemyśleniami.

24.02.2007r.


 

 

Spotkanie z zespołem Mistic

 

    Po sukcesie jaki odniósł album zespołu Gregorian - "Master Of Chants" przyszła pora na polski zespół śpiewający utwory muzyki pop w konwencji średniowiecznych gregorianek. Gośćmi programu są członkowie zespołu Mistic, którzy opowiedzą co zafascynowało ich w takim sposobie śpiewania oraz o kryteriach jakie zadecydowały w wyborze polskich przebojów do ich płyty.

24.02.2007r.


 

 

Spotkanie z zespołem Blue Cafe

 

    Gośćmi najbliższego spotkania w "Muzycznym Salonie 2" będą Dominika Gawęda i Paweł Rurak - Sokal z zespołu Blue Cafe, którzy opowiedzą o pracy nad swoim najnowszym albumem zatytułowanym "Ovosho". Artyści podzielą się swoimi refleksjami związanymi z życiem prywatnym i zawodowym.

24.02.2007r.


 

 

Spotkanie z zespołem Bisquit

 

    Tym razem gośćmi Andrzeja Kozery będą Joanna Włodarska i Tomek Krawczyk, artyści stanowiący trzon zespołu Bisquit. Pretekstem spotkania jest ich najnowsza płyta, która ukazała się pod koniec ubiegłego roku. Goście opowiedzą o tym jak doszło do powstania zespołu. Podzielą się swoimi refleksjami związanymi z naszą codziennością. Ten wywiad pozwoli Wam lepiej poznać Joasię i Tomka i przybliżyć ich muzyke.

20.01.2007r.


 

 

Spotkanie z Anią Wyszkoni (Łzy) i Zbyszkiem Żakiem

 

    W najnowszym programie muzyczny rok 2006 podsumują goście: wokalistka zespołu Łzy - Ania Wyszkoni oraz multiinstumentalista Żbyszek Żak.

    Dla Ani rok 2006 był rokiem jubileuszu związanego z dziesięcioleciem istnienia zespołu, natomiast Zbyszkowi Żakowi udało się wydać kolejną, szóstą już w jego dorobku płytę.

06.01.2007r.


 

 

Spotkanie z Robertem Chojnackim

 

    Wyjątkowe, świąteczne spotkanie z artystą wszechstronnym, kompozytorem i muzykiem Robertem Chojnackim. Artysta opowie o pracy nad ostatnią płytą, podzieli się refleksjami nad życiem. Powie o tym co go złości i irytuje. Wspominać będzie także Święta z dzieciństwa naszego gościa.

 

13.01.2007r.


 

 

Spotkanie z Grzegorzem Markowskim

 

    Najbliższe wydanie programu to spotkanie z liderem, frontmanem i wokalistą zespołu PERFECT - Grzegorzem Markowskim.

    Artysta wyjaśni do kogo obecnie, gdy nie jest w już w politycznej opozycji, kieruje swoją muzykę, podzieli się także refleksją nad transformacją mentalności Polaków. Grzegorz opowie o swoich upodobaniach kulinarnych i o licznych podróżach, które są pretekstem do poznawania ludzi, ich kultury i obyczajów.

30.12.2006r.


 

 

Spotkanie z Lidią Kopania

 

    Mocny, ciepły głos i charakterystyczny wokal to niewątpliwe atuty naszego gościa, którym tym razem jest Lidia Kopania. Lidia już od dłuższego czasu śpiewa z powodzeniem na Zachodzie, jest bowiem wokalistką niemieckiego zespołu KIND OF BLUE. W Polsce debiutuje albumem "Intuicja". Lidia opowie nam o sobie, swojej muzyce i marzeniach.

30.12.2006r.


 

 

    Gośćmi najbliższego wydania programu będą siostry: Julita i Paulina Sokołowskie tworzące już od ponad ośmiu lat duet skrzypcowy. Ostatnie dwa lata spędziły na licznych trasach koncertowych poza granicami kraju. Na swoim koncie mają już kilka albumów, w tym jeden złoty. Niedawno ukazał się album z kolędami, na którym usłyszeć można całą rodzinę Sokołowskich. W programie artystki opowiedzą o tym co działo się ostatnio w ich zawodowym życiu, mówić będą też o tym co w życiu ważne i o swoich planach na przyszłość.

11.11.2006r.


     W najbliższym wydaniu programu spotkacie się z nauczycielem przysposobienia obronnego, byłym wokalistą zespołu Dżem i aktualnym frontmanem krakowskiej formacji rockowej Revolucja w jednym czyli Jackiem Dewuckim. Z Patrycją Markowską rozmawiać będziemy na planie jej najnowszego teledysku do piosenki "Nie zatrzyma nikt". W programie tylko najlepsza muzyka.

 


     W najnowszym wydaniu programu, gościć będziemy Bartka Króla, wokalistę zespołu Mafia, który po kilku latach nieobecności powraca na scenę. Mafia powraca z świeżością porównywalną z początkowym okresem działalności tej kieleckiej formacji. Na płycie obok żywych utworów znajdą się też refleksyjne i nastrojowe ballady takie chociażby jak "Warszawska noc a po niej". Bartek opowie o sobie i pracy nad nowym albumem.

 


     W najnowszym wydaniu spotkamy się z Kasią Klich, która opowie o pracy nad swoim najnowszym albumem zatytułowanym "Zaproszenie". Artystka opowie o tym jak powstają jej piosenki, co jest inspiracją. Dowiemy się także co przyprawia Kasię o ból głowy. Nasz gość powie w jaki sposób w jej teledysku znalazł się "najpiękniejszy", jak twierdzi ogromna część żeńskiej widowni Paweł Małaszyński.

 


     Kto i dlaczego nie chce wpuścić zespołów grających mocną muzykę do mediów? Dlaczego wytwórnie muzyczne nie zawsze widzą potrzebę promowania takich zespołów? Na te i inne pytania odpowiedzi udzielą goście "Muzycznego Salonu 2 Ola i Mariusz, członkowie zespołu MILCZENIE OWIEC. Opowiedzą o historii zespołu oraz tym co jest ich inspiracją wpływającą na ostateczny kształt utworów.

 


     Najbliższe spotkanie w Muzycznym Salonie 2 wypełni rozmowa z Joanną Kondrat, młodą gwiazdą muzyczną sprawdzającą się w klimatach jazzowyh. Joasia opowie o problemach na jakie napotykają młode zespoły chcące za wszelką zaprezentować efekty swojej działalności. W programie specjalnie dla naszych widzów, kolęda w wykonaniu Joasi oraz jej kolegów.

 


     Gościem spotkania w "Muzycznym Salonie" będzie Patrycja Markowska, która opowie o pracy nad najnowszą płytą i o ty, jak powstawały najnowsze teledyski. Artystka powie też o ludziach, którzy pomogli jej w przygotowaniu płyty. Dowiemy się też, co piosenkarka sądzi o mężczyznach i dokąd chciałaby pojechać w najbliższym czasie.

 


     Najbliższe spotkanie wypełnią mroczne tematy jakie poruszymy z najbardziej charakterystyczną wokalistką polskiego gothyku Anią Ortodox . Dowiemy się co Anja sądzi o koleżankach i kolegach grających podczas kampanii wyborczych dla polityków, w jaki sposób pisma kobiece podsycają walkę płci oraz o tym jak wydawnictwa muzyczne produkują gwiazdy.

 


     Część zespołu pochodzi z Wrocławia a część z Kamerunu. Swoją twórczość określają mianem melodyjnego Hip Hopu z elementami funky oraz jazzu. Mocno brzmiące jasne głosy Kameruńczyków w połączeniu z wyważonym rodzimym wokalem nadają efekt wielokulturowości a przez to uniwersalności ich utworom. W najbliższym programie spotkanie z zespołem Azyl.

 


     W tym tygodniu spotkanie z Kasią Wilk i jej kolegami z zespołu "Kto To". Rozmawiać będziemy o najnowszej płycie, która nosi tytuł "Jedenaście". Artyści opowiedzą nie tylko o pracy nad albumem i promującym go teledyskiem ale także o sobie, wzajemnych relacjach i spojrzeniu na otaczającą rzeczywistość. Kasię i jej kolegów nakłoniliśmy także do wakacyjnych wspomnień z dzieciństwa.

 

Premiera w sobotę o godz. 21.30
Zapraszamy

 


     Najnowsze wydanie programu wypełnione będzie przede wszystkim muzyką zespołu Goya, który istnieje od kilkunastu lat. Andrzej Kozera rozmawiać będzie też z wokalistką zespołu Magdą Wójcik, która opowie o najnowszej płycie "Smak słów", a także o tym... co sądzi na temat mężczyzn.

 


     Jeżeli znacie i lubicie utwory Kayah, to na pewno będziecie zachwyceni spotkaniem z Krzysztofem Kiljańskim. Jego najnowszy album zatytułowany "In The Room" jest efektem współpracy z wydawnictwem muzycznym znanej polskiej piosenkarki Kayah. Artystka nie ograniczyła się jedynie do wydania albumu, ale wzięła w nim także udział.

 


     W najbliższym spotkaniu dowiemy się jak powstawała najnowsza płyta zespołu Perfect. Muzycy opowiedzą o utworach znajdujących się na krążku. Spotkanie miało miejsce w klubie "Park" podczas koncertu promującego najnowsze wydawnictwo.

 

     W klubie przy ul. Pańskiej 57 będzie czekał na nas zespół Panika, który w kiku zdaniach opowie o sobie oraz wykona akustycznie, specjalnie dla naszych widzów, jeden ze swoich utworów.

 


     Gośćmi programu są członkowie zespołu dive 3d wraz z ... malutką Oliwią. Ta nowa, na muzycznym rynku formacja powstała w 1999 roku. Już od początku było widać, że zespół to zgrana grupa osób, które wiedzą czego chcą. Z ogromną determinacją pukali do wielu drzwi, aby promować swoją twórczość, którą można zaklasyfikować jako mocny, melodyjny rock z elementami elektroniki i damskim wokalem, miejscami brzmiącym wręcz metalowo. Swoje utwory prezentowali początkowo w internecie, aż w końcu furtką do prezentacji w mediach stała się jedna ze stacji radiowych.

 


(z Marcinem Rozynkiem oraz Maćkiem Wasio - Ocean)

 

     Marcin Rozynek w salonowej formie zdradzi tajemnice swojego powodzenia u płci pięknej i przybliży kulisy powstania najnowszego albumu. Artysta pokaże nam także swoje zdolności aktorskie w czasie naszej wizyty na planie jego nowego teledysku do piosenki "Nie pasuje". W programie wypłyniemy na szerokie wody "Oceanu" muzycznego wraz z jego wokalistą Maćkiem Wasio. Przedstawi on krótką historię powstania zespołu i opowie o tym, czego jeszcze nie mówił nigdzie indziej.

 


     Tylko u nas zobaczycie wokalistkę zespołu ABRA w pianie. Iwonę Węgrowską nasza kamera przyłapała w... wannie w czasie sesji zdjęciowej dla jednego z pism kobiecych. Po zdjęciach rozmawiamy z Iwoną na temat jej pracy artystycznej. Zapraszamy też na wywiad z Moniką Brodką zarejestrowany w czasie pracy nad jej nowym teledyskiem. Miejsce akcji: Warszawa, okolice Mostu Siekierkowskiego. Piosenkarka opowie o muzyce, która znajdzie się ona na jej debiutanckim albumie. Poza tym duża dawka muzyki oraz informacje o koncertach i ciekawych wydarzeniach muzycznych.

 


     Tym razem "Muzyczny salon" gościł we Wrocławiu, do którego przybyliśmy z kamerami aby spotkać się z fińskim zespołem "The Rasmus". Ciepły i gościnny Wrocław stworzył idealny nastrój do odbycia wyjątkowej rozmowy. Dowiedzieliśmy się między innymi o sposobie w jaki relaksują się niektórzy członkowie zespołu - medytacja. Od nas z kolei zespół dowiedział się, że ich ulubiony pisarz, Stanisław Lem jest Polakiem ! O tym i wielu innych ciekawych sprawach w najbliższym wydaniu "Muzycznego salonu".

 


     Najbliższe wydanie "Muzycznego Salonu" to spotkanie z nieobecną przez ostatnie dwa lata na polskiej scenie muzycznej, wokalistką Kasią Stankiewicz. "Muzyczny Salon" był świadkiem udanego come backu artystki podczas koncertu w warszawskim klubie "Qult" promującego jej najnowszy album - "Extrapop". W programie piosenkarka powie o powodzie tak długiej absencji scenicznej, podzieli się refleksjami powstałymi podczas pracy nad najnowszą płytą oraz podpowie jakie są sposoby na łagodny powrót do szkoły. Kasia Stankiewicz debiutowała na początku lat 90 -tych w programie "Szansa na sukces" po którym do występów w zespole Varius Manx zaprosił ją Robert Janson. Po kilku złotych płytach i ogromnej ilości niezliczonych nagród drogi Kasi i Variusa rozeszły się. Rozpoczęła się solowa kariera Kasi, która trwa do dziś a jej kontynuacją jest najnowsza płyta.

 

    W programie jak zwykle kolejne notowanie listy przebojów, konkursy oraz duża dawka wyszukanej muzyki.

 


     W najnowszym wydaniu "Muzycznego Salonu" jedno z ostatnich, wakacyjnych spotkań tym razem na uroczej, warszawskiej starówce. Gościem programu będzie, poeta, tekściarz, kompozytor zaliczany do nurtu muzyków "krainy łagodności" - Tomek Wachnowski. Artysta podzieli się z nami swoimi refleksjami na najróżniejsze tematy oraz opowie o swojej najnowszej płycie zatytułowanej "Dla Bogaczy Pogoda". Specjalna, kulinarna atrakcja, którzy poza dobrą muzyką, cenią sobie smaczną kuchnię. Dla nich sposób na szybkie przyrządzenie "Polędwiczek szlacheckich". W programie stałe pozycje takie jak: muzyczna premiera, lista przebojów i konkursy.

 


     W poprzednim wydaniu "Muzycznego Salonu" spotkaliśmy się z Kasią Klich. W związku z tym, że latem w mediach króluje muzyka dance - latino, postanowiliśmy wyjść na przeciw licznym Waszym listom i mailom, i w najbliższym wydaniu progarmu otrzymacie dużą dawkę mocnej rockowo - metalowej mieszanki. Gościem programu będzie grupa Killing Joke, która znana jest z post punkowego brzmienia, towarzyszącego jej od narodzin zespołu tj. końca lat siedemdziesiątych.

 

    Ze względu na dość specyficzną filozofię życiową lidera zespołu, grupa cieszyła się zmienną popularnością wsród fanów, któremu według niego grozi apokalipsa. Apokaliptyczne wizje lidera i dość nerwowa atmosfera w zespole doprowadziły do rozpadu grupy.

 

    Dziś jesteśmy świadkami udanego come backu, który spowodował właśnie ukazujący się na rynku najnowszy album tego zespołu.

 

    Ponadto w programie dużo mocnej muzyki w wykonaniu: Linkin Park, Metallica czy zespołu Queen.

 

 

 

 

PATRONAT TMT!

 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 
 


Kopiowanie i publikowanie materiałów zawartych na tej stronie zabronione.
Copyright © 2004
TMT, all rights reserved.
Created by and update by F.H.U. SAKO