Imieniny: 
 
  

Menu

 
Strona główna
O telewizji TMT
Program TMT
Odbiór TMT
Archiwum TMT
TMT w prasie
Kontakt
 
 

Prezentacje TMT

 

  11/2006   

 
 

Polecamy

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dodatkowe

 
Księga Gości
 

Nasi partnerzy

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Wirtualny Uniwersytet

     Zaburzenia snu są częstym objawem wielu chorób psychicznych, a także mogą stanowić poważny problem zdrowotny. Statystyki podają, iż nawet jedna trzecia część populacji może stale lub epizodyczne w trakcie życia cierpieć na różnego rodzaju zaburzenia snu i rytmu okołodobowego. O nowoczesnych metodach leczenia zaburzeń snu dowiemy się w kolejnym odcinku z serii Sen i zaburzenia snu.

 


     Jakie czynniki warunkują powstawanie zaburzeń snu? Jak zachować równowagę poziomu senności w ciągu całej doby? Jakie znaczenie dla człowieka ma światło? Odpowiedzi na te pytania udzieli prof. n. med. Michał Skalski w kolejnym odcinku programu "Sen i zaburzenia snu".

 


     Sen jest z jedną z podstawowych czynności fizjologicznych, która zajmuje około 1/3 życia dorosłego człowieka. Tak jak i inne funkcje organizmu podlega opisowi i badaniu. O niejednorodności snu, jego fazach i odpowiedzi na pytanie: Kiedy wstajemy lewą nogą? - dowiemy się w kolejnym odcinku z serii wykładów "Sen i zaburzenia snu".

 


     Zapraszamy na program dokumentalny zrealizowany przez Akademię Telewizji Naukowej pt. "Chemia Miłości". Program stara się zdefiniować pojęcie miłości. Czym tak naprawdę jest miłość - emocją wyrażaną zarówno przez ludzi jak i zwierzęta, reakcją biochemiczną czy może czymś więcej? Kiedy pojęcie "miłość" znalazło się w słownikach psychologów? Program tłumaczy też jak bardzo ważna jest właśnie ta emocja do przetrwania gatunków zarówno ludzkiego jak i zwierząt.

 


     Zapraszamy do obejrzenia dyskusji, dotyczącej istoty ludzkiej duszy. Przedstawiciele różnych dziedzin nauki oraz kościoła zaprezentują swoje opnie i poglądy, niekiedy bardzo odmienne, na temat tego: czym jest dusza, kiedy powstaje oraz czy jest wytworem Boga, czy wynikiem ewolucji?

 

 

 

 

PATRONAT TMT!

 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 
 


Kopiowanie i publikowanie materiałów zawartych na tej stronie zabronione.
Copyright © 2004
TMT, all rights reserved.
Created by and update by F.H.U. SAKO