Imieniny: 
 
  

Menu

 
Strona główna
O telewizji TMT
Program TMT
Odbiór TMT
Archiwum TMT
TMT w prasie
Kontakt
 
 

Prezentacje TMT

 

  11/2006   

 
 

Polecamy

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dodatkowe

 
Księga Gości
 

Nasi partnerzy

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Na czasie

 

 

    Po gorącym lecie nasze gitary akustyczne i elektryczne mogą nie stroić. Dlaczego? Dowiecie się z rozmowy z muzykiem i lutnikiem Bogusiem Poniatowskim.

    Infekcje górnych dróg oddechowych to problem wokalistów. O tym jak się przed nimi chronić opowie lekarz Narcyz Sadłoń.

    NAMM'07 to pierwsze w 2007 roku targi muzyczne, które odbywają się corocznie w USA. Nowe syntezatory, małe miksery cyfrowe dla domowego studia nagrań i uwaga - Fender Stratocaster z wewnętrzną elektroniką Rolanda. Nowości i trendy skomentuje Tomek Wróblewski.

03.02.2007r.


 

 

Nowy rok a w programie "Na czasie" - nowe tematy.

 

    Gra na instrumentach strunowych i wspinaczka skałkowa wymagają wielu ćwiczeń. O tym, jak się do nich przygotować, opowie lekarz Narcyz Sadłoń. Tomek Wróblewski podsumuje 2006 rok w branży muzycznej. Andrzej Stołecki przedstawi gitary Schecter - nowe w Polsce,a od dawna znane i cenione przez najlepszych. Pokażemy także instrument Korga - Micro X, czyli muzyczną "wiertarkę" w walizce oraz jak przystało na karnawał - elektroniczną puszkę dla DJ-ów, która dostarczy niepowtarzalnych dyskotekowych klimatów.

13.01.2007r.


 

 

    W grudniowym odcinku spotkamy się z Tomkiem Wróblewskim - redaktorem naczelnym czasopisma "Estrada i Studio", które w listopadzie tego roku, święciło swoje 10 - lecie. Do świata fortepianów zaprosi nas Jacek łoziński, a lekarz medycyny Narcyz Sadłoń zaproponuje ćwiczenia fizyczne, które uchronią skrzypków przed kontuzjami, jak u miotaczy kulą. Będziemy także w Sopocie, gdzie Darek Adamowicz opowie o muzycznych nowościach. Spotkamy się również z Jankiem Plutą, perkusistą zespołu KOMBII, który przedstawi blachy na których gra oraz pałki, sygnowane jego nazwiskiem a także zaprezentujemy nowego Korga X 50.

 

    Autorzy programu Jerzy, Ewa i Kinga Włodarek życzą Wszystkim Zdrowych i Wesołych świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

30.12.2006r.


W kwietniu Jurek Włodarek był na Targach Muzycznych Music Messe2006, czyli na największej imprezie branżowej, która odbywa się, jak co roku we Frankfurcie nad Menem.

 

    Ustala ona "reguły gry" na najbliższy rok liczony od kwietnia 2006 do kwietnia 2007. Pierwsze z nowości zaprezentowane na targach, powinny pojawić się na polskim rynku już na przełomie maja i czerwca. W instrumentach - wielkiej rewolucji nie było, natomiast pojawiło się trochę nowości w elektronice.

 

    Jak zawsze będzie dużo muzyki "na żywo", ale mikrofon rejestrował także "panującą wokoło atmosferę", która być może przeniesie Państwa w świat targów. Wszystko to zobaczycie i usłyszycie w majowym wydaniu magazynu "Na Czasie"

 

Zapraszamy do oglądania programu
W każdą sobotę o 16.30
Wtorki o 13.45
i czwartki o 20.00

 


    W listopadowym odcinku "Na Czasie" Tomek Wróblewski opowie, na co powinniśmy zwrócić uwagę przy projektowaniu własnego studia nagrań. SAS to nie tylko brytyjskie siły szybkiego reagowania. SAS 700 i SAS 1300 to także kompaktowe zestawy o dużej mocy wyprodukowane przez LDM Electronic. O ich szybkim działaniu opowie Marek Wojnicz. Czy wiecie, że pianiści narażeni są na kontuzje takie same co wioślarze? Jak im się przeciwstawiać i zachować dobrą kondycję, dowiecie się od naszego lekarza Narcyza Sadłonia. W tym miesiącu Jerzy Włodarek zaprosił do rozmowy główne głowy zespołu Cinq G przedstawi również fragmenty materiału zarejestrowene podczas ich koncertu na żywo.

 

Oglądajcie nas
w soboty o 16.30
we wtorki o 13.45
i czwartki o 20.00

 


    W październikowym wydaniu magazynu Na Czasie spotkanie z Jackiem Łozińskim, który zaprosi na premierową wystawę fortepianów i pianin niemieckiej firmy SEILER. Wraz z zaprzyjaźnionym (z programem) lekarzem Narcyzem Sadłoniem porozmawiamy o urazach, jakim może ulec osoba, grająca na skrzypcach a także o sposobach ich zapobiegania.

 

    Jeśli zastanawiasz się w jaki sposób można podrasować zwykłego PC-ta do szybszej i wydajniejszej pracy związanej z muzyką, to oglądaj uważnie program, gdyż właśnie na ten temat mówić będzie Tomek Wróblewski. W tym miesiącu także akcent etniczny. Polscy "potomkowie" indiańskiego szczepu Indios Bravos utrzymują tradycję i nie dają się zamknąć w "rezerwacie" show biznesu. Na spotkanie z zespołem i ich muzyką zaprosi Piotr Banach.

 


    We wrześniowym magazynie Na Czasie zapraszamy na spotkanie z kompozytorem i producentem - Piotrem Rubikiem. Tomek Żebrowski przedstawi nam muzyczne laptopy oraz ich zastosowanie na estradzie. Lekarz, Narcyz Sadłoń opowie o sportowych kontuzjach, jakim mogą ulegać gitarzyści. "Traveler" to jedno z najnowszych urządzeń, łączących komputer z instrumentem lub mikrofonem. Dzięki jego mobilności można zarejestrować np. koncert, o czym powie Krzysztof Rudnicki. A my serdecznie zapraszamy do KOMISU NA CZASIE, w którym możesz sprzedać, kupić lub zamienić instrumenty oraz urządzenia muzyczne.

    Nasz adres mailowy to programnaczasie@wp.pl

 


    W sierpniowym wydaniu magazynu "Na Czasie" zapraszamy na dużą dawkę techniki. Już na samym początku realizator nagrań - Adam Toczko opowie o programie Logic Pro 7, służącym do edycji dźwięku. Następnie zajmiemy się masteringiem, czyli przygotowaniem materiału dźwiękowego do wielokrotnego powielania a temat ten przedstawi Tomasz Wróblewski.

 

    UWAGA! - Muzycy, podobnie jak sportowcy mogą być narażeni na różnego rodzaju kontuzje. Lekarz - Narcyz Sadłoń podpowie, jak temu zaradzić w nowym cyklu w magazynie "Na Czasie".

 


    W lipcowym magazynie Na Czasie przyjrzymy się rejestratorowi audio - Apple GarageBand, który w prosty sposób umożliwia produkcję nagrań muzycznych. W programie tym, można ingerować w każdy parametr zapisanego dźwięku. Posiada on bogatą bibliotekę brzmień różnych instrumentów muzycznych, począwszy od sekcji rytmicznej po orkiestrę symfoniczną. Wrocław, miasto gitar - są to słowa Leszka Cichońskiego, znanego gitarzysty, który zorganizował już po raz trzeci bicie muzycznego rekordu Guinessa. Usłyszycie ponad 1200 gitarzystów wspólnie grających "Hey Joe" Hendrixa. Za rok kolejny rekord, jeśli chcielibyście się przyłączyć, oglądajcie uważnie Na Czasie.

 


    W przedwakacyjnym wydaniu magazynu Na czasie zapraszamy na drugą część relacji z Targów Musik Messe 2005 we Frankfurcie, czyli muzyka "na żywo". Następnie Sławomir Gańko - Apple IMC Poland, opowie o rewolucji na rynku CD, czyli erze odtwarzaczy MP3 i iPodach. Natomiast Tomasz Wróblewski - redaktor naczelny pisma "Estrada i Studio" przedstawi techniczne nowości rynku muzycznego, jakie pojawiły się na targach w Niemczech.

 

Wraz z końcem czerwca życzymy Wszystkim udanych wakacji i wielu muzycznych wspomnień!!!

 


    W majowym wydaniu magazynu "Na Czasie" zapraszamy do obejrzenia relacji z Targów Musik Messe 2005, które co roku odbywają się we Frankfurcie nad Menem. Mamy nadzieję, że udało nam się przekazać atmosferę, jaka tam panowała. Oprócz ciekawostek muzycznych także informacje techniczne. Zaprezentujemy statywy oraz sceny, tak niezbędne wykonawcom na koncertach. Połączymy się także telefonicznie z Ralfem Jungiem, który bezpośrednio z targów będzie opowiadał o gitarze Parker. A wszystko jak zawsze okraszone dużą dawką dobrej muzyki "na żywo".

 

Zapraszamy do oglądania programu
w każdą sobotę, wtorek i czwartek !

 


    W dniach od 6 do 9 kwietnia odbędą się kolejne Targi Muzyczne Music Messe 2005 we Frankfurcie. Przewidywanych jest wiele nowości i ciekawostek, o których opowiemy w majowym wydaniu "Na czasie". A o możliwości wyjazdu na Targi opowie Tadeusz Makowski. W czerwcu zeszłego roku planowana była polska premiera gitar SAMIC, niestety jednak nie doszło do jej realizacji. Nowym terminem premiery jest właśnie marzec, a gitary zaprezentuje nam FX Music Group. W związku z licznymi prośbami telewidzów o powtórzenie programu o bezprzewodowej transmisji instrumentalnej, zapraszamy na spotkanie z Robertem Frąckiewiczem.

 


    W styczniowym magazynie "Na Czasie" zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Jarym - Jaryczewskim, współtwórcą legendarnego już zespołu "Oddział Zamkniety". Krzysiek opowie nam o swojej najnowszej płycie, "Vinyl".

 

    W tym odcinku także sporo muzyki i to samej Jennifer Batten - gitarzystki, która zasłynęła między innymi ze współpracy z Michaelem Jacksonem. Artystka zdradzi także jaką muzykę najbardziej lubi oraz dlaczego zdecydowała się sama nagrać płytę.

 


    Tym razem w magazynie "Na Czasie" przedstawimy jednego ze wschodnich muzycznych "tygrysów". A mowa jest o firmie "Stagg", która robi szybką karierę w USA i Europie, produkując instrumenty, akcesoria i elektroniczny sprzęt muzyczny. W "Wywiadach Na Czasie" zapraszamy z kolei na rozmowę z niemieckim gitarzystą - Ralfem Jungiem, którego mogliśmy już oglądać w reportażach z Targów Mussik Messe we Frankfurcie. Ralf nie tylko zagra, ale uchyli nam rąbka swojej prywatności. Wywiad jest także zapowiedzią dłuższego materiału o nowych efektach gitarowych firmy "Digitech".

 

Autorzy programu "Na Czasie" Ewa, Kinga i Jerzy Włodarek Życzą
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

 

Do zobaczenia w każdą sobotę o 16.30,
wtorek o 13.45
i czwartek o 20.00
już w 2005 roku !!!


    W listopadowym magazynie Na Czasie - telewizja zagości w radiu. Stanie się tak za sprawą Programu 1 Polskiego Radia a dokładniej" Rockowej Listy Przebojów" oraz "Bislisty" z Programu 4. Twórca pierwszej z list - Romuald Jakubowski wraz z Katarzyną Budzyńską, opowiedzą miedzy innymi jak doszło do powstania listy oraz o ostatnim rekordzie notowania, czyli 82 tysiącach maili. Druga z list - "Bislista", na pewno zainteresuje początkujące zespoły, gdyż właśnie do nich jest skierowana. O jej wydaniach oraz dużym powodzeniu opowie Piotr Kordaszewski.

 

Oglądajcie nas w każdą sobotę o godzinie 16.30, wtorek o godzinie 13.45 oraz czwartek o godzinie 20.00.

ZAPRASZAMY

 


    Czerwiec, to miesiąc, poprzedzający tak wyczekiwane przez nas wakacje. A właśnie w czasie wakacji organizowanych jest wiele imprez plenerowych, na które często trafiamy, wychodząc na przykład na długi spacer. Aby taki koncert był przyjemny dla naszego ucha, pokażemy urządzenia elektroniczne, bez których praktycznie nie może się odbyć żaden koncert. Przedstawimy także najnowszy, uniwersalny mikser z wbudowanym wzmacniaczem, zapakowany w zgrabną plastikową torbę. Czasem po takich koncertach bolą nas gardła (nie ukrywajmy, że niekiedy trochę od niekontrolowanego "wesołego" krzyku). Ale czasem, kłopoty z głosem wynikają z zupełnie innych przyczyn, dlatego w cyklu "Wywiady Na Czasie" - rozmowa z Anetą Łastik, osobą, która opracowała własną metodę pracy z ludźmi, mającymi problem ze swoim głosem.

 

    Niebawem swoją polską premierę będą miały gitary Samick, które najwcześniej pojawią się u nas - w czerwcowym Na Czasie. Gitary te znane są już na amerykańskim rynku - a jednym z zespołów, grających na nich, jest Kiss.

 

    Rozstrzygniemy także majowy konkurs - a na kolejne zapraszamy po wakacjach.

Zapraszamy do oglądania Na Czasie w:
Soboty o godz.16.30
Wtorki o godz. 13.45
Czwartki o godz. 20.00

 

    Autorzy magazynu Na Czasie - Ewa, Kinga i Jerzy Włodarek życzą Wszystkim udanych wakacji!

 


    Tym razem magazyn Na czasie, zaprasza na relację z targów muzycznym Music Messe 2004.

 

    Na tej największej w Europie wystawie sprzętu muzycznego od lat prezentują się wszyscy "wielcy". I tym razem Frankfurcka impreza przyniosła wiele nowości ale także, co zobaczymy w programie, miała charakter podsumowań dotychczasowych osiągnięć takich potentatów jak Fender - twórca kultowej gitary Stratokaster. A w programie zobaczymy również: wzmacniacze oraz serię nowych gitar Line 6, nowe systemy mikrofonowe Shura, miksery Soundcrafta, polskie gitary Mayones!, klawisze Korg'a, mini studia domowe firmy Zoom, mikrofony Samsona i wzmacniacze Hartke, a szczególnie te gitarowe firmy Vox. Na koniec pokażemy występ genialnego wirtuoza gitary elektrycznej Michaela Angel Batio, który zaprezentuje nowości od Dean'a.

 

Zatem nowości bedzie tego tak dużo, że aż trudno spamiętać - najlepiej obejrzeć w sobotę o 16.00 lub w czwartki o 20.00.

 


    W kwietniowym wydaniu magazynu "Na Czasie" zapraszamy na spotkanie z Agnieszką Chylińską oraz z muzykami z zespołu Chylińska, z którymi rozmawiać będziemy o technicznych aspektach wykonywanego zawodu oraz o najnowszej płycie zespołu. Ponieważ żyjemy w dobie ery cyfrowej - przedstawimy gitarę elektryczną Line 6, w której zainstalowano moduły brzmieniowe imitujące z dużą precyzją brzmienia różnych typów gitar. Kwiecień to także czas, aby porozmawiać o sprzęcie karaoke oraz tradycyjnie zaprosić do wzięcia udziału w konkursie.

 


    W marcowym wydaniu magazynu "Na czasie" zapraszamy na rozmowę z Leszkiem Polanowskim, który opowie między innymi o nagłaśnianiu trudnych akustycznie sal. Oprócz rozmowy będziemy mieć także okazję, aby podpatrzeć Leszka przy pracy - a konkretnie na jednej z prób tuż przed koncertem. Robert Frąckiewicz przedstawi nam instrumentalne systemy transmisji bezprzewodowej, Shure. Kinga, zaprosi do wzięcia udziału w nowym konkursie, w którym tym razem do wygrania będzie mikrofon dynamiczny. Natomiast na specjalne życzenie naszych widzów zagra Marcus Demi.

 

    A teraz UWAGA - Tadeusz Makowski oraz program "Na czasie" przypominają - Frankfurt coraz bliżej! Przełom marca i kwietnia dla branży muzycznej należeć będzie do Targów Musik Messe,o czym już niedługo się przekonamy.

 

 

Przypominamy także o zmianie godziny emisji wtorkowego programu z 8.00 na godzinę 13.45.

 


    Jacek Łoziński wraz z Jerzym Włodarkiem opowiedzą o nowościach sprzętu muzycznego, które zostały przedstawione na targach muzycznych w Stanach Zjednoczonych. Będzie to apéritif tego, co już niedługo czeka nas we Frankfurcie, o czym przypomni Tadeusz Makowski. Natomiast, jeśli planujemy już wyjazd to koniecznie pamiętajmy o walizce. Być może ta, o której opowie Marek Wojnicz nie pomieści wszystkich rzeczy, ale na pewno będzie miała wzmacniacz stereo. Do kompletu będziemy mogli zabrać aktywny mini odsłuch. W tym odcinku porozmawiamy też z Leszkiem Polanowskim o konstruowaniu systemów nagłaśniających, które później znajdują szerokie zastosowanie, począwszy od trudnych akustycznie sal po wielkie plenery. Jak zawsze zapraszamy na konkurs , w którym tym razem nagrodą będzie gitara elektryczna. Tego nie można przegapić!

 


    Nowy rok to dla każdego z nas czas podsumowań. Analizujemy wszystko to, co wydarzyło się w zeszłym roku i zastanawiamy się, co przyniesie nowy rok. Takim spekulacjom poddali się Jerzy Włodarek wraz z Jackiem Łozińskim. Być może 2004 rok będzie zaskakujący dla branży muzycznej, co pokażą tegoroczne targi we Frankfurcie. Oczywiście czy tak się stanie, przekonamy się już niedługo. Początek roku to także okres najbardziej kojarzony z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. O akcji, ale także o wizycie Jimmiego Marshalla - twórcy wzmacniaczy Marshall na Przystanku Woodstock, opowie Jurek Owsiak. Zobaczymy też, jak wygląda fabryka tego gitarowego hitu. I jak zawsze w programie, losowanie nagród oraz nowy styczniowy konkurs!

 


    Zapraszamy do obejrzenia grudniowego, specjalnego wydania magazynu Na czasie. W tym miesiącu, przez godzinę, prezentować będziemy gitary oraz inne niezbędne akcesoria dla gitarzystów, ale po kolei. Jurek Włodarek wraz z Jackiem Łozińskim opowiedzą o gitarach Yamaha. Zaprezentujemy gitary Jackson, klasyczne Alhambry oraz harmonijki ustne Hohner. Zima to najlepszy moment na to, aby pomyśleć o gorących piecach, ale nie tylko w celu podgrzania temperatury pomieszczenia, ale także i brzmienia, dlatego pokażemy znane piecyki Marshalla, piece Mega - Amp oraz nowe wzmacniacze LDM. W naszym zestawie nie może zabraknąć oczywiście efektów gitarowych, które dają niepowtarzalne brzmienie. W tym celu przetestujemy efekty Digitech z serii X. Teraz, kiedy mamy już wszystko przygotowane, możemy spokojnie pomyśleć o tym, aby swój materiał zarejestrować, na przykład przy pomocy serii komputerów Apple. A jeśli i o to już zadbaliśmy, to zapraszamy do udziału w konkursie, tym bardziej, ze tym razem możemy sprawić sobie, bądź bliskiej osobie, prezent pod choinkę.

 

Redakcja magazynu Na czasie życzy Wesołych Świąt i Szczęśliwego "Muzycznego" Nowego Roku.

 


    W tym miesiącu przyjrzymy się sklepowym ofertom, porównamy - profesjonalnie, relację ceny do jakości, podpowiemy i poradzimy jak zawsze! Na celowniku będziemy mieli najpotrzebniejsze akcesoria muzyczne: zaczynając od wzmacniaczy, instrumentów klawiszowych, smyczkowych poprzez gitary, perkusje... a kończąc nawet na drumlach. Z Jackiem Łozińskim porozmawiamy o keyboardzie Tyros - Yamaha, który jak dotąd jest okrętem flagowym w swojej klasie. Jednak to nie będzie koniec naszych "rynkowych" poszukiwań. Mając na uwadze wszystkich tych, którzy na muzykę patrzą przez pryzmat monitora i klawiatury, poradzimy co mogli by zmienić w swoim komputerze by stał się on profesjonalnym instrumentem, a nie tylko "maszyną liczącą". A dla naszych stałych widzów nei zabraknie konkursu, w którym tym razem do wygrania gitara elektryczna. Zapraszamy!

 


    Firmy komputerowe proponują swoim klientom coraz atrakcyjniejsze ceny. Jednak często zdarza się, że prawdziwą okazją, może stać się komputer - używany. Na co wtedy należy zwrócić szczególną uwagę, aby nie zostać przysłowiowo "nabitym w butelkę"? Na to pytanie odpowie nam Czarek Karczmarski, nasz specjalista od komputerów.

 

    Ale nie do wszystkiego komputer będzie nam potrzebny. Okazuje się, że coraz bardziej popularne karaoke radzi już sobie bez tego urządzenia, jak to możliwe? Przekonajcie się sami. Jeśli jednak wolicie popracować w skupieniu, w swoim studio muzycznym, to między innymi dla was, firma dbx przygotowała profesjonalne "pudełko", które zawiera w sobie szereg urządzeń i efektów do obróbki wokalu i instrumentów. Pro Vocal może naprawdę zaskoczyć swoimi możliwościami w każdym studiu nagrań. W tym wydaniu, nie zabraknie także stałej gawędy Jurka Włodarka i Jacka Łozińskiego, tym razem na temat keyboardów Yamaha PSR 1100 i 2100. Październik to także nowy konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Serdecznie zapraszamy do oglądania programu.

 


    Skończyły się wakacje. a zaczyna się prawdziwy sprawdzian dla naszego komputera. Co zrobić "aby działał bez zarzutu" - o tym opowie Czarek Kaczmarski, nasz komputerowy lekarz. Jurek w stałej gawędzie z Jackiem Łozińskim przedstawi pianina elektroniczne Yamaha P-80 i P-120. A dla tych wszystkich, którzy lubią mocne uderzenie - gitara, która zmieniła bieg historii, czyli Fender.

 


    W sierpniowym wydaniu magazynu "Na czasie" zapraszamy na stałą gawędę Jurka Włodarka i Jacka Łozińskiego. Natomiast Jacek Karałow i Paweł Danikiewicz wprowadzą nas w świat najpopularniejszych mikrofonów Shure. A już od września nowe konkursy z nagrodami.

 


    W lipcowym wydaniu magazynu Na Czasie zapraszamy na stałą gawędę Jurka Włodarka i Jacka Łozińskiego. Tym razem tematami będą wakacje oraz gitary elektryczne Silent. Czarek Kaczmarski - nasz specjalista od komputerów, opowie o notebooku, czyli komputerze osobistym oraz możliwościach wykorzystania go w warunkach urlopowych.

 

    Pokażemy także Targi Muzyczne - Musik Messe w improwizacji dowolnej, lekko szarpanej. Zaprosimy również na krótką relację z imprezy z okazji Dnia Dziecka, która odbyła się w warszawskiej dzielnicy Białołęka. A oprócz tego wylosujemy zwycięzcę wakacyjnego konkursu. Uwaga! Na kolejne konkursy zapraszamy już od września.

 

    Redakcja programu Na czasie przesyła wszystkim widzom życzenia udanych wakacji i wielu niezapomnianych, muzycznych wrażeń.

 


    Program adresowany do pasjonatów i profesjonalnych użytkowników sprzętu muzycznego. W dzisiejszym odcinku Jurek Włodarek będzie rozmawiał o ofertach rynkowych firm muzycznych w kontekście frankfurckich Targów Muzycznych - marzec 2003, i przystąpienia polski do UE. W programie znajdziemy również informacje o zabezpieczeniach wewnętrznych sieci internetowych.

 


    Tematem nowego odcinka programu "Na czasie" będą Targi Muzyczne we Frankfurcie nad Menem. Musik Messe i Prolight + Sound - tak brzmi pełna nazwa tej największej wystawy branży muzycznej w Europie. Maraton targowy rozpoczyna się już w styczniu w Kalifornii, marzec należy do Frankfurtu, czerwiec to Petersburg, a 18 października zakończenie odbywa się w Szanghaju.

 

    We Frankfurcie można było zobaczyć tych największych, jak i mniej znanych producentów sprzętu muzycznego, między innymi także z Polski. Każda z firm nie tylko miała, ale także starała się przedstawić swoją ofertę w jak najatrakcyjniejszej formie. Mimo to, w tym roku nie zanotowano większej rewolucji sprzętowej.Zauważa się jednak ekspansję chińskich producentów, czego powodem są zapewne światowe koncerny, które przenoszą swoje fabryki do Chin. Prócz tego jakość wytwarzanych tam produktów jest wysoka.

 

    W kwietniowym odcinku przedstawimy m.in. nowe instrumenty klawiszowe Rolanda i gitary Yamahy oraz inne produkty tegorocznych wystawców.

 

    Wylosujemy zwycięzcę poprzedniego konkursu, w którym do wygrania był multimedialny zestaw głośnikowy. Zaprosimy również do wzięcia udziału w konkursie kwietniowym.

 


    Tym razem pokażemy skrzypce oraz gitarę z serii Silent, o których opowiedzą Jurek Włodarek i Jacek Łoziński w swojej stałej gawędzie. Lekarz komputerowy wskaże jak w prawidłowy sposób przechowywać sterowniki do programów i plug-inów. Nie zabraknie także konkursu, w którym do wygrania będzie muzyczny program komputerowy - Sound Canvas MB.

 


    W tym wydaniu programu opowiemy m.in. o tym jak należy transportować sprzęt komputerowy. Pokażemy jeden z najnowszych wzmacniaczy - PSS200 oraz mikrofony Evolution, służące do nagłośnienia zarówno wokali jak i instrumentów muzycznych. Nie zabraknie także konkursu oraz stałej gawędy - Jurka Włodarka i Jacka Łozińskiego, tym razem o perkusjach. A gościem specjalnym programu będzie Zbigniew Hołdys.

 


    Zapraszamy na podsumo- wanie roku... krótkie, gdyż chcemy być na czasie. I właśnie dlatego przygotowaliśmy specjalny cykl, poświęcony komputerom. Jeśli kiedykolwiek zdarzyło wam się martwić, denerwować z powodu niedyspozycji waszego komputera - to teraz będziecie mogli przesłać swoje pytania oraz uwagi i uzyskać pełną odpowiedź. Prócz tego zobaczycie, jak zawsze, nowe instrumenty oraz salon lutniczy, w którym produkowane są polskie gitary. Autorzy programu życzą wszystkim widzom Wesołych Świąt.

 


    Tym razem zaprezentujemy najnowsze piano z nowej rodziny pianin cyfrowych, czyli Clavinovę CLP. Jest to wyjątkowo atrakcyjna propozycja dla tych wszystkich, którym zależy na naprawdę dobrej jakości i przystępnej cenie. Pozostając nadal wśród stylistyki pianin, pokażemy także pierwszy na świecie keyboard, który umożliwia szerokie możliwości manipulowania utworami SMF podczas odtwarzania. Instrument ten został wyposażony w funkcje profesjonalnego harmonizera wokalnego oraz wyświetlacz, przedstawiający słowa i akordy utworów. Prócz tego powiemy także o mikrofonach, służących do nagłośnienia perkusji z serii Evolution, pokażemy najnowsze power miksery oraz złożymy wizytę u Marka Witkowskiego - lutnika, produkującego polskie gitary elektryczne.

 


    Zapraszamy na prezentację najnowszego wielokanałowego miksera, który świetnie sprawdza się w przeróżnych warunkach. My będziemy mieli okazję przyjrzeć się mu i sprawdzić jego możliwości w jednym z warszawskich teatrów. Zapraszamy także na rozstrzygnięcie konkursu z poprzedniego miesiąca, w którym do wygrania był mikser oraz na nowy konkurs, w którym do wygrania jest tuner gitarowy.

 


    W listopadowym odcinku zapraszamy na konkurs oraz prezentację najnowszego wielokanałowego miksera, który został zamontowany w jednym z warszawskich teatrów. Jak wiadomo listopad to miesiąc wspomnień dlatego i my postanowiliśmy przypomnieć kilka wybranych fragmentów z programów, które były emitowane od początku roku.

 


    W związku ze zbliżającym się końcem roku, postanowiliśmy sięgnąć w przeszłość i przypomnieć niektóre z prezentowanych instrumentów. Wybór dokonany został na podstawie listów i maili od telewidzów. Zobaczymy m.in.: urządzenia z serii "silent bras" - umożliwiające ciche granie na instrumentach dętych, wielofunkcyjny mixer dźwiękowy oraz efekty gitarowe, grooveboxy i keyboardy.

 


    Zapraszamy na test przenośnych stage pian z serii PS 500 i PS 100. Przedstawimy ekskluzywną nowość z półki keyboardów, czyli Yamahę Tyros oraz mikrofony z przeznaczeniem do instrumentów dętych.

 

 


    W październikowym wydaniu przetestujemy przenośne stage piana z serii PS 500 i PS 100. Pokażemy najnowszy keyboard z najwyższej półki, czyli - Yamahę Tyros oraz mikrofony przeznaczone specjalnie do instrumentów dętych.jak zawsze zaprosimy na konkurs, w którym tym razem będzie można wygrać podręczny wzmacniacz gitarowy.

 


    Magazyn Na czasie, czyli co słychać w muzyce od strony technicznej. Najnowsze technologie i brzmienia. Tematy, które zainteresują zarówno profesjonalistów, jak i początkujących muzyków. U nas nie tylko zobaczysz, ale i usłyszysz. We wrześniu m.in.: nowe instrumenty klawiszowe, piana cyfrowe oraz miksery do domowego studia midi.

 

    A już w październiku, specjalnie dla naszych widzów, wystąpi Michael Schack - niezwykły perkusista z Holandii, znany ze współpracy z artystami z całego świata. Zapraszamy również do udziału w konkursach. Do wygrania atrakcyjne, muzyczne nagrody. Nie czekaj, bądź na czasie, tylko w TMT o stałych porach 16.30 w sobotę i 22.00 w czwartek. Kto wie, być może obudzisz w sobie duszę artysty.

 


Na Czasie - sierpień II

 

    W kolejnym sierpniowym wydaniu magazynu "Na czasie" zobaczycie i usłyszycie m.in.: grooveboxy, czyli instrumenty dedykowane wszystkim tym, którzy zajmują się nowoczesną muzyką, jak groove, hip - hop, techno czy house. Przedstawimy również najnowszy efekt do gitar elektrycznych AG Stomp oraz serię bezprzewodowych systemów mikrofonowych - Evolution. Prócz tego, jak co miesiąc, zapraszamy na nowy konkurs z atrakcyjnymi "muzycznymi" nagrodami.

 


Na Czasie - sierpień

 

    W sierpniowym wydaniu magazynu "Na czasie" pokażemy m.in.: grooveboxy, czyli instrumenty dedykowane wszystkim tym, którzy zajmują się nowoczesną muzyką jak groove, hip - hop, techno czy house. Zaprezentujemy również najnowsze instrumenty klawiszowe z serii DGX i PSR oraz serię bezprzewodowych systemów mikrofonowych - Evolution. Prócz tego, jak co miesiąc, zapraszamy na nowy konkurs z atrakcyjnymi "muzycznymi" nagrodami.

 


Na Czasie - lipiec

 

    W lipcowym wydaniu magazynu "Na Czasie" kolejna gawęda Jurka Włodarka i Jacka Włozińskiego, najnowsze technologie cyfrowe zastosowane w organach, zapewniają im pełną siłę wyrazu, jedyna i niepowtarzalna bambusowa gitara akustyczna, bezprzewodowe systemy mikrofonowe - Evolution i oczywiście konkurs z atrakcyjnymi "muzycznymi nagrodami".

 


    W magazynie "Na czasie" gratka dla użytkowników gitar elektrycznych i instrumentów blaszanych. Prezentacja m.in. syntezatorów gitarowych i procesorów efektów. Ponadto w programie prezentacja instrumentów dętych - tak od strony ich brzmienia jak również ich konserwacji. Na zakończenie rozstrzygnięcie majowego konkursu, w którym nagrodą był sampler oraz zaproszenie do nowego konkursu z nagrodą - niespodzianką.

 

Emisja w TMT
premiera w sobotę o godz. 16.30,
niedziela i wtorek godz. 8.30
powtórka - czwartek godz. 20.00

 

 

 

 

PATRONAT TMT!

 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 
 


Kopiowanie i publikowanie materiałów zawartych na tej stronie zabronione.
Copyright © 2004
TMT, all rights reserved.
Created by and update by F.H.U. SAKO