Imieniny: 
 
  

Menu

 
Strona główna
O telewizji TMT
Program TMT
Odbiór TMT
Archiwum TMT
TMT w prasie
Kontakt
 
 

Prezentacje TMT

 

  11/2006   

 
 

Polecamy

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dodatkowe

 
Księga Gości
 

Nasi partnerzy

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Jednym śladem

    Alternatywą dla motocykli i samochodów terenowych, są pojazdy czterokołowe. Doskonale radzą sobie w trudnym terenie, dostarczając jednocześnie dużo satysfakcji. Piach, błoto i śnieg to ich żywioł a na dodatek są niezatapialne. Przy pokonywaniu przeszkód terenowych mogą się z nimi równać jedynie pojazdy gąsienicowe. Dzięki fantastycznym zdolnościom poruszania się po bezdrożach, pojazdy te znajdują zastosowanie jako środek transportu dla straży pożarnej, służb leśnych, wojska i rolnictwa. Są również idealną zabawką dla amatorów silnych emocji, którzy nie czują się pewnie na motocyklach a mają ochotę na wyprawy w nieznane. Ich podstawową wadą jest jednak cena oraz utrudnione poruszanie się po drogach publicznych.

  


     Motocykle sportowe to przede wszystkim przyspieszenie i dynamika. Przy ich konstruowaniu walka toczy się dosłownie o każdy gram. Im mniejsza waga a większa moc, tym lepsze osiągi. Większość motocykli przyspiesza do 100 km/h w około czterech do sześciu sekund. Sportowe bolidy skracają ten czas do niewiele ponad trzy sekundy i dostarczają dużo adrenaliny. Najciekawsze jest to, że są to modele seryjne, które możemy nabyć w salonie.

 


     Pojazdy jednośladowe dość często wykorzystywane są do dalekich podróży, dlatego w modelach turystycznych główny nacisk kładzie się na komfort, trwałość i bezobsługowe rozwiązania techniczne. Maszyny te wyposażone są we wszystkie gadżety, prawie jak w luksusowych limuzynach - może z wyjątkiem barków z napojami. ABS, CTS, ogrzewanie i nawiewy, interkomy, CB, CD, oraz duża przestrzeń bagażowa to elementy, które tworzą wysoką cenę "turystyki".

 


     Przy wyborze motocykla musimy kierować się przede wszystkim własnymi predyspo- zycjami i umiejętnościami jakimi dysponujemy. Yamaha R6 nie będzie dobrą propozycją dla początkujących. Tak samo na pierwszy ogień najlepiej kupić motocykl nowy lub w idealnym stanie technicznym. Tylko na sprawnym jednośladzie możemy nauczyć się prawidłowych odruchów, gdyż motocykl nie będzie nas zaskakiwał dziwnymi zachowaniami w zakręcie, przy hamowaniu czy w innym najmniej spodziewanym momencie. Poza tym będziecie się cieszyć jazdą a nie oczekiwaniem na zamówione części.

 


     Ci, którym się nie spieszy, którzy lubią niepowtarzalność, styl i gang silnika, z pewnością wybiorą motocykl typu "custom". Pojazdy określane tym mianem to grupa najbardziej popularna i lubiana przez miłośników dwóch kółek. Ich stylistyka nawiązuje do klasycznych konstrukcji przedwojennych a widlasty silnik i bardzo dużo chromu to cechy, bez których nie może się obejść żaden prawdziwy chopper czy cruiser. Tu nie są ważne przyspieszenia, moc i prędkość maksymalna tak jak w "ścigaczach".

 


     Motocykle sportowe to przede wszystkim przyspieszenie i dynamika. Przy ich konstruowaniu walka toczy się dosłownie o każdy gram. Im mniejsza waga a większa moc, tym lepsze osiągi. Większość motocykli przyspiesza do 100 km/h w około czterech do sześciu sekund. Sportowe bolidy skracają ten czas do niewiele ponad trzy sekundy i dostarczają dużo adrenaliny. Najciekawsze jest to, że są to modele seryjne, które możemy nabyć także w rodzimych salonach.

 


     Motocykle zawsze fascyno- wały i przyciągały wzrok wszystkich, kojarząc się z siłą, niezależnością i poczuciem wolności. Mówią, że: "jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził". A jednak bogata i różnorodna oferta jednośladów jest zaprzeczeniem tych słów, a może wyjątkiem w regule? Cechą charakterystyczną tych pojazdów jest ich przeznaczenie. W zależności od upodobań i stylu jazdy każdy może znaleźć typ i model odpowiadający jego oczekiwaniom, w czym my mamy nadzieję pomóc.

 


    Zapraszamy na prezentację najnowszych modeli motocykli, dostępnych na polskim rynku. Relacje z wyścigów i rajdów motocyklowych, w tym z rajdu Master 2002, w którym udział wzięli polscy motocykliści.

 


    W bieżącym odcinku zapraszamy na relację z ostatnich eliminacji wyścigów drogowych o tytuł Mistrza Polski, które odbyły się w Poznaniu, Moście i Brnie. Zaprezentujemy także jeden z modeli motocykli z serii BMW.

 

 

 

 

 

 

 

 


    W magazynie "Jednym Śladem", jak zwykle, czeka na Państwa dużo ciekawostek i nowinek ze świata jednośladów. Oprócz tradycyjnej prezentacji jednego z modeli motocykli dostępnych na polskim rynku, szeroka relacja z przed ostatniej eliminacji wyścigów drogowych o tytuł Mistrza Polski. Całość okraszona zostanie teledyskami z motocyklami w roli głównej.Nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić wszystkich sympatyków motoryzacji, a przede wszystkim miłośników dwóch kółek - na kolejny program "Jednym Śladem".

  


    Zapraszamy Państwa na wrześniowy odcinek magazynu motocyklowego "Jednym Śladem", w którym zobaczymy ciąg dalszy - dobiegających już końca - eliminacji Wyścigów o Tytuł Mistrza Polski. Ponadto, jak zawsze, prezentacja wybranego modelu motocykla, garść ciekawostek ze świata jednośladów, czyli moto - wieści i dużo dobrej muzyki.

 


     Magazyn "Jednym Śladem" to program poświęcony pojazdom na dwóch kołach, a przede wszystkim motocyklom. W wakacyjnych odcinkach zobaczycie oczywiście: prezentacje motocykli, ciekawostki w pigule - czyli motowieści, kącik porad - także o bezpieczeństwie motocyklistów na naszych drogach. Nie zabraknie również portretów kaskaderów, goszczących w Warszawie i Bielawie, złożonych z ich numerów popisowych i wywiadów. Czy to wszystko? O tym przekonacie się, śledząc wakacyjne odcinki "Jednym Śladem".

  


  

     W najbliższym odcinku magazynu motocyklowego "Jednym Śladem" tradycyjnie zaprezentujemy opis jednego z dostępnych na polskim rynku motocykli oraz zrelacjonujemy występ światowej sławy kaskadera J.P. Goya. Kierowcom samochodów i motocykli przybliżymy mechanizmy powstawania wypadków w stałym kąciku o bezpieczeństwie. Oprócz wspomnianego testu i relacji przygotowaliśmy również porcję moto-wieści, czyli garść ciekawostek ze świata jednośladów.

 

Emisja w Telewizji TMT
premiera we wtorek o godz. 16.30,
powtórki - wtorek godz. 22.30,
czwartek godz. 18.00.

 

 

 

 

PATRONAT TMT!

 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 
 


Kopiowanie i publikowanie materiałów zawartych na tej stronie zabronione.
Copyright © 2004
TMT, all rights reserved.
Created by and update by F.H.U. SAKO