Imieniny: 
 
  

Menu

 
Strona główna
O telewizji TMT
Program TMT
Odbiór TMT
Archiwum TMT
TMT w prasie
Kontakt
 
 

Prezentacje TMT

 

  11/2006   

 
 

Polecamy

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dodatkowe

 
Księga Gości
 

Nasi partnerzy

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Patronat TMT

Mamy dla Was kolejną świetną wiadomość z obozu Moonlight - wyrusza na koncerty.

 

 

Tym razem będzie można nas usłyszeć w nastepujących miejscowościach:

2007-03-09 - GNIEZNO - MOK - ul. Łubieńskiego 11
godz. 19.00, wjazd: 10 zł

2007-03-10 - LEGNICA - LCK - ul Chojnowska 2
MOONLIGHT + SUPPORT
godz. 19.00

2007-03-11 - WROCŁAW - OD ZMIERZCHU DO ŚWITU - ul. Krupnicza 15
godz. 19.30, wjazd: 20 zł

2007-03-31 - GDYNIA - UCHO - ul. Św. Piotra 2
po koncercie impreza INDIE NIGHT PARTY
godz. 19.00

 

 

    Moonlight to zespół o wielu twarzach. Od poruszających ballad, poprzez chwytliwe piosenki z nietuzinkowymi tekstami, po rockowe utwory, a wszystko świetnie sprawdzające się na koncertach - to pokazuje, jak uniwersalnym zespołem jest Moonlight. Obecnie muzyka Moonlight oscyluje wokół szeroko pojętego atmosferycznego rocka z wieloma elementami progresywnymi i alternatywnymi. Ciepły, czarujący wokal charyzmatycznej Maji Konarskiej - drugiego głosu w Polsce według najnowszych danych prasowych, dopełnia obrazu świetnie wyprodukowanej i zagranej muzyki zespołu, a i nierzadko skupia na sobie CAŁĄ uwagę słuchacza.Zespół ma bogatą historię koncertową, właściwie trudno znaleźć już w Polsce jakiekolwiek średniej wielkości miasto, które nie doświadczyło magii muzyki Moonlight. Koncertowo wspierali oni takie zagraniczne sławy jak Deep Purple, Anathema, Pendragon czy The Gathering zaś w Polsce - min. z Tadeuszem Nalepą, Sweet Nosie, Riverside czy zespołem Mafia. Zespól podziwiany, słuchany i kochany przez młodych ludzi w całej Polsce...

 

 

DYSKOGRAFIA:

 • "Kalpa Taru" - (Metal Mind Production) - 1996r.
 • "Meren Re" - (Metal Mind Production) - 1997r.
 • "Inermis" - (Morbid Noizz) - 1999r.
 • "Floe" - (Metal Mind Production) - 2000r.
 • "Koncert w Trójce 1991-2001" - (Metal Mind Production) - 2001r.
 • "Yaishi" - (Metal Mind Production) - 2001r.
 • "Candra" - (Metal Mind Production) - 2002r.
 • "Moonlight" - (Metal Mind Production) - 2003r.
 • "Awaken Memories Live" (DVD 2003) - (Metal Mind Production) - 2003r.
 • "Audio 136" - (Metal Mind Production) - 2004r.
 • "downWords" - (Metal Mind Production) 2005r.
 • "integrated In the system of guilt" - (Metal Mind Production) 2006r.

    "no to dowiedzieliśmy się. już wiemy, czym różnił się - waszym zdaniem, drodzy czytelnicy- rockowy rok 2006 od 2005. kilka najbardziej rzucających się w oczy szczegółów? kazik staszewski utracił pierwszą pozycję w kategorii 'wokalista' na rzecz artura rojka, ale projekt z jego udziałem- buldog-oceniliście całkiem wysoko. coma trzyma się mocno, z pomocą 'zaprzepaszczonych sił wielkiej armii świętych znaków', jednak najbardziej spodobała się wam płyta myslovitz 'happiness is easy'. katarzyna nosowska nadal prowadzi w rankingu rodzimych rockowych wokalistek. hey nie wydał następnej płyty, lecz utrzymał się w pierwszej dziesiątce najbardziej cenionych przez was grup krajowych. w górę poszły akcje cool kids of death i moonlight, wiadomo- zadziałały udane albumy..."

 

ZESPÓŁ:

 1. myslovitz
 2. coma?
 3. 2Tm2,3
 4. cool kids of death
 5. riverside
 6. moonlight
 7. hey
 8. buldog
 9. ścianka
 10. vader

WOKALISTKA:

 1. katarzyna nosowska
 2. maja konarska - (Moonlight)
 3. anja orthodox
 4. edyta bartosiewicz
 5. anita lipnicka
 6. kasia kowalska
 7. medeah
 8. agnieszka chylińska
 9. ewelina flinta
 10. kora

ALBUM:

 1. happiness is easy - myslowitz
 2. Zaprzepaszczone siły wielkiej armii - Coma
 3. 888 - 2tm 2,3
 4. Płyta - Buldog
 5. lewa Strona literki M - KDKPW
 6. Integrated In The System Of Guilt - Moonlight
 7. I hate rock and roll - T.love
 8. 2006 - Cool kids of death
 9. Impression in blood - Vader
 10. Lake and Flames - The car is on fire

ŻaNA


ARCHIWUM


JUŻ JEST!!!
(13 listopada premiera nowej plyty moonlight)

 

    Dziesiaty, jubileuszowy album Moonlight
"Integrated In The System Of Guilt".

 

foto:ŻaNA Siaczyńska

 

    I jak zapewne się domyślacie - jest to znowu ewolucja i niesamowita podroż w niezbadane dotąd muzycznie ani lirycznie obszary. Jest mocno, ale i melodyjnie, psychodelicznie i dyskotekowo, smutno i transowo, depresyjnie i onirycznie, możnaby nawet powiedzieć alternatywnie-trip-hopowo-popowo.

 

    Wszystko to jest ujarzmione, a raczej ujęte w ramy (bo muzyki Moonlight nie da się ujarzmić) nowoczesnego producenckiego szlifu Marcina Borsa. Zgrzyty i hałasy przeplatają się z pięknymi melodiami Maji. Są oczywiście nowości, bo jak każdy z "tych" niesamowitych zespołów, Moonlight nadal prze naprzód, zawsze w awangardzie muzycznej eksploracji.

 

    Pierwszy raz za bębnami zasiadł Biały ( Krzysztof Mędrala), pierwszy raz mamy na płycie śpiewającego i komponującego gościa (a mianowicie Adama Sypułe z zespołu Ptaky, w dwóch piosenkach), pierwszy raz również zdarzyła się w studio rzecz niebywała. Muzycy pozamieniali się instrumentami - Andrzej siedział przy klawiszach, Michał i Marcin na przemian grali to na basie, to na gitarze, ten ostatni nawet użyczył swojego głosu na potrzeby chórku w jednym z kawałków. Dla wiernych fanów Moonlight jak zwykle również znajdzie się cos dobrego - mamy tu piękny głos Maji, po raz kolejny usłyszycie "wełnianego mamuta", znowu mamy dwie wersje językowe płyty. No i nie można tez zapomnieć o kolejnym wyjątkowym atucie tej płyty - teksty są wręcz nie z tej Ziemi. Maja szukała inspiracji w wielu dziwnych miejscach, a co z tego wynikło? Musicie sprawdzić sami. Utwory przeplątają się ze sobą jak z kalejdoskopie, łączą i ustępują miejsca tajemniczym przerywnikom, które, jak to juz możemy zdradzić, zostały nagrane na żywo podczas dwóch happeningów, które muzycy urządzili sobie w trakcie sesji nagraniowych. A co oni sami maja do powiedzenia o płycie?

 

 

    Maja: "(...) była to najspokojniejsza praca w studiu jaką do tej pory przeżyłam (płakałam tylko raz)".

    Andrzej: "Piosenki łączą się ze sobą i przenikają, tworząc jedną muzyczną całość".

    Kuba: "Muzyka odzwierciedla nasze obecne inspiracje, staraliśmy się by była jak najbardziej prawdziwa, by mówiła Wam o tym że my chcemy właśnie tak grać, nie musimy podporządkowywać się niczemu".

 

    Jak sami widzicie - jest co podziwiać, jest nad czym się zastanawiać, a przede wszystkim - znowu jest co słuchać! Przygotujcie się wiec na godzinę muzycznej uczty najwyższej próby i do zobaczenia na koncertach.

Żana Siaczyńska


    Niby trasa się skończyła, jednak w obozie Moonlight ciągle szumi, o tym możemy Was zapewnić. 30 października na Polskim rynku pojawi się oczekiwany jubileuszowy krążek "Integrated In The System Of Guilt" - to nie kolejny album - to niewątpliwie najlepszy krążek w ich dorobku, intrygujący i nie dający się ująć w żadne ramy! - dodaje ŻaNA (menadzer zespołu). Prace nad płytą rozpoczęły się w maju, a w sierpniu grupa weszła do studia. Tradycyjnie już album nagrany został pod okiem producenta Marcina Borsa w wrocławskim Fonoplastykonie. Po raz pierwszy za bębnami usiadł Biały i dzięki temu zabiegowi nowe kompozycje nabrały nowego wymiaru. Po raz pierwszy również na płycie pojawił się śpiewający gość: Adam Sypuła z zespołu Ctrl-Alt-Del.

 

 

    Andrzej Kutys mówi: "Będzie mocno, ale lirycznie, psychodelicznie i dyskotekowo, będą zgrzyty i piękne melodie Maji, będzie smutno i transowo, depresyjnie i onirycznie. Piosenki łączą się ze sobą i przenikają, tworząc jedną muzyczną całość". Bądźcie przygotowani na godzinę klimatów w stylu Moonlight, bądźcie przygotowani na najlepsze!

Album ukaże się również w angielskiej wersji językowej!

 

TO BYŁA TRASA ... Kochani!

 

    Kolejna trasa koncertowa za nami. 7 dni grania. Uwielbiamy grać koncerty i dla nas to po raz kolejny była wielka frajda. Po raz pierwszy graliśmy dla publiczności która w większości nas nie znała. To trochę inna publiczność niż ta do której byliśmy przyzwyczajeni. Ci ludzie słuchali bardzo uważnie co mamy im do przekazania. To bardzo cieszy...

 

Jak wspomina Maja:

    Z mojej strony mogę przekazać, że atmosfera na trasie była bardzo przyjacielska i była to pierwsza trasa z której nie wróciliśmy bardzo umęczeni (po DSF z reguły padaliśmy na twarz) była dobrze zorganizowana, mieliśmy czas na wszystko (prawie:)) i bawiliśmy się dobrze. Koledzy z RIVERSIDE okazali się świetnymi towarzyszami do rozmów na najróżniejsze tematy (od muzycznych po życiowe). Mamy nadzieję, że wkrótce spotkamy się z nimi na kolejnych koncertach. Pozdrawiamy wszystkich słuchaczy ("starych" i nowych) a przede wszystkim pozdrawiamy zespół RIVERSIDE.

To była świetna trasa!

    Specjalne podziękowania należą się ŻaNie oraz Mittloff'owi, za zaproszenie jak również wszystkim, którzy dbali o to, żeby zespół zabrzmiał Bartek - Grześ , i wyglądał odpowiednio (RENE - dzienks za nastrojowe światła), a także dotarł na czas na miejsce.

 

Na trasie Moonlight wystąpił w składzie:
Maja - vocal
Andrzej - gitara
Michał - bas
Kuba - klawisze
Bolek - bębny

 

    Teraz skupimy się na promocji nowej płyty "INTEGRATED IN THE SYSTEM OF GUILT", której premiera zapowiadana jest na 30 pażdziernika wiecej informacji lada dzień.

 


 

    Mamy dla Was kolejną świetną wiadomość z obozu Moonlight. Jak już wcześniej wspominaliśmy zespół Moonlight wyrusza na wspólną trase z Riverside.

 

 

Tym razem będzie można nas usłyszeć podczas klubowych koncertów w największych Polskich miastach.

 

"Second Life Syndrome II Tour" - MOONLIGHT - RIVERSIDE

09.09.2006 - Warszawa, PROGRESJA
05.10.2006 - Kraków, STUDIO
06.10.2006 - Katowice, MEGA CLUB
07.10.2006 - Łódź, MUSIC GARDEN
08.10.2006 - Toruń, OD NOWA
09.10.2006 - Gdynia, UCHO
10.10.2006 - Poznań, ZEPPELIN HALL
11.10.2006 - Wrocław, W-Z

 

Szczegóły dotyczące ceny biletów, oraz godziny rozpoczecia koncertów już wkrótce.

 

ŻaNA


    We've got another super information from Moonlight band. Like we said earlier Moonlight Moonlight is going to tourney (tournée) together with Riverside. This time you can see us and hear during club gigs in the biggest Polish cities.

 

"SECOND LIFE SYNDROME II TOUR" - MOONLIGHT - RIVERSIDE

09.09.2006 - Warszawa, PROGRESJA
05.10.2006 - Kraków, STUDIO
06.10.2006 - Katowice, MEGA CLUB
07.10.2006 - Łódź, MUSIC GARDEN
08.10.2006 - Toruń, OD NOWA
09.10.2006 - Gdynia, UCHO
10.10.2006 - Poznań, ZEPPELIN HALL
11.10.2006 - Wrocław, W-Z

 

The details of the tickets' prize and the time of concerts start soon!

 

ŻaNA


    Po rocznej przerwie Moonlight znowu jest w studio i nagrywa. (*w nowym składzie) 23 sierpnia zespół wszedł do wrocławskiego studia Fonoplastykon, gdzie pod czujnym okiem Marcina Borsa (w tej kwestii nic się nie zmieniło-lubimy sprawdzone połączenia) nagra swój jubileuszowy album.

 

 

Jak mówi Maja:

    Póki co niewiele dźwięków jest zarejestrowanych ale z tego co wiem to praca idzie bardzo sprawnie (wbrew temu co sądzą "niektórzy"). Płyta ma się ukazać w październiku i najprawdopodobniej będzie na niej 10 utworów (z nami to nigdy do końca nie wiadomo-okaże się w praniu). O muzyce nie będę pisać. Wiadomo ,że będzie NASZA a czy spodoba się słuchaczom czyli WAM to zobaczymy jak już będzie dostępna.

 

    W związku z tym ,że ma się ukazać płyta odbyła się także pierwsza część sesji zdjęciowej (druga odbędzie się we wrześniu). Zdjęcia zrobiła Żana Siaczyńska a my jej dzielnie pozowaliśmy - obróbka zajął się ASP!S. W pierwszy dzień zdjęciowy padało więc sesja się skończyła dość szybko ale efekty znów były świetne (będziecie mogli je niedługo podziwiać). W drugi dzień pojechaliśmy nad morze i odbyła się sesja indywidualna Maji. Tym razem pogoda była piękna i zdjęcia również. Niedługo wszystkie wybrane zdjęcia będą do wglądu w naszej galerii.

 

    Skoro będzie płyta, to i będą również koncerty - w tej kwestii mamy dla was niespodziankę

 

Pozdrawiamy nadmorsko -moonlight-


    * Po dziewięciu latach wspólnego grania pożegnaliśmy się z naszym perkusistą. Maciek to bardzo dobry muzyk, zaangażowany w wiele różnych muzycznych projektów i przez to ostatnio nie mógł poświęcic Moonlight tyle czasu, ile trzeba. Pozostajemy przyjaciółmi, pozdrawiamy i życzymy powodzenia! Jak doskonale wiecie, nie jest to pierwsza zmiana składu i muszę przyznac, że po raz kolejny mieliśmy dużo szczęścia :o). Bo jak się zapewne domyśliliście, gramy już z nowym muzykiem. Perkusistą Moonlight został nasz kolega z gór Biały. Być może słyszeliście jego grę w zespole Body Mind Relation.

 

OFICJALNY SKŁAD:
Maja Konarska - wokal
Andrzej Kutys - gitary
Michał Podciechowski - bass
Kuba Maciejewski - klawisze
Krzysztof Mędrala - bębny

 


    Witam serdecznie w imieniu całego zespołu MOONLIGHT, przesyłam garść bardzo WAŻNYCH informacji z naszego obozu:

 

 

    Minęło trochę czasu od ostatnich informacji na temat zespołu, ale to nie oznacza, że nic nie robimy... Wręcz przeciwnie, wiosna była bardzo gorącym okresem dla Moonlight. Czyli panie się fotografują, a panowie ciężko pracują :-).

 

 

Na początek zmiany:

    Po dziewięciu latach wspólnego grania pożegnaliśmy się z naszym perkusistą. Maciek to bardzo dobry muzyk, zaangażowany w wiele różnych muzycznych projektów i przez to ostatnio nie mógł poświęcic Moonlight tyle czasu, ile trzeba. Pozostajemy przyjaciółmi, pozdrawiamy i życzymy powodzenia! Jak doskonale wiecie, nie jest to pierwsza zmiana składu i muszę przyznac, że po raz kolejny mieliśmy dużo szczęścia :-). Bo jak się zapewne domyśliliście, gramy już z nowym muzykiem. Perkusistą Moonlight został Biały. Być może słyszeliście jego grę w zespole Body Mind Relation. Jeżeli nie, to usłyszycie go na naszej nowej płycie. (Andrzej Kutys Moonlight)

Bo robimy nową płytę...

 

 

    Marcin Bors jest już przygotowany na nasz przyjazd do Wrocławia, zaczynamy w sierpniu, album powinien ukazac się jesienią. Teraz dużo pracujemy na próbach i na razie jesteśmy zadowoleni z nowych piosenek. Mamy, co oczywiste, nadzieję, że Wam też się spodobają. Jakie będzie to dziesiąte, jubileuszowe (wliczając reedycję demo "Moonlight"), studyjne wydawnictwo? Sami się chętnie przekonamy, póki co za wcześnie jeszcze na deklaracje. Zresztą jak zwykle najlepiej będzie po prostu posłuchac. :-) Skoro będzie płyta, to i będą (NARESZCIE!!!) koncerty. Bo naprawdę nie możemy się doczekac spotkania z Wami.

 

Pozdrawiam w imieniu całej ekipy Moonlight.

 

Z wyrazami szacunku
Moonlight & ŻaNA Siaczyńska

 


 

    Uwaga, fani energetycznych i niekonwencjonalnych dźwięków. Nadchodzi trasa, która dosłownie zbombarduje Wasze uszy.

 

    NUCLEAR_AGENCY wybrała dla Was dwa zespoły, dwie charyzmatyczne wokalistki i dwa różne spojrzenia na mocną muzykę. Mowa tu o BombYourEars Tour 2005, gdzie zobaczycie MOONLIGHT oraz DIVE 3D. Każdy z tych zespołów pokaże Wam prawdziwe znaczenie słowa "dźwięk".

 

    Moonlight to zespół o wielu twarzach, który tuż przed trasą wyda swój najnowszy, zaskakujący album. Ich muzykę można określić jako szeroko pojęty alteranatywny rockmetal z elementami progresywnymi. Jego wokalistką jest Maja Konarska, która dysponuje pełną paletą zróżnicowanych brzmień głosu.

 

    Z kolei Dive3d to zespół, który sam siebie określa jako "nie mający nic wspólnego z hip- hopem czy talentami muzycznymi z Idola". Ich żywioł to ciężki, podrasowany elektronicznymi wstawkami nu-metal, a wokalistka DeMonique jest posiadaczką jednego z najmocniejszych kobiecych gardeł w Polsce(wyśpiewała takie przeboje jak BAJLANDO czy CZAS).

 

    Jak widać, jest na co czekać, więc wyczekujcie dalszych informacji na stronie http://bye.iplay.pl

 

 

+++ BombYourEars tour 2005 +++
moonlight + dive3d

 

5.11.2005,KOŁOBRZEG - LATARNIA MORSKA
MOONLIGHT

ul. Morska 2 godz. 21.00 bilety w przedsprzedaży 12 zł w dniu koncertu 15

 

6.11.2005,GORZÓW WLKP - MAGNAT
MOONLIGHT+INDICIUM

ul.Drzymały 26 godz. 19.00 bilety w przedsprzedaży 12 zł w dniu koncertu 15 zł

 

7.11.2005,KOSZALIN - KREŚLARNIA
MOONLIGHT

ul. Rejtana 17 godz. 20.30 bilety w przedsprzedaży 12 zł w dniu koncertu 15 zł

 

11.11.2005,WROCŁAW - OD ZMIERZCHU DO ŚWITU
MOONLIGHT

ul. Krupnicza 15 godz. 19.00 bilety w przedsprzedaży 15 zł w dniu koncertu 17 zł

 

12.11.2005,PŁOCK - GRODZKI
MOONLIGHT+ EUFORIA

ul.Grodzka 2 godz. 20.00 bilety w przedsprzedaży 10 zł w dniu koncertu 13 zł

 

13.11.2005,GDAŃSK - KWADRATOWA
MOONLIGHT+DIVE3D

ul. Siedlicka 4 godz. 18.00 bilety w przedsprzedaży 10 zł w dniu koncertu 15 zł

 

19.11.2005,GNIEZNO - MOK
MOONLIGHT+TESSO-NILO+RAMZES

ul. Łubińskiego 12 godz. 19. 00

 

20.11.2005,CZĘSTOCHOWA - UTOPIA
DIVE 3D + VENA VALLEY

ul.Jasnogórska 13 godz. 20.00 w przedsprzedaży 10 zł w dniu koncertu 12 zł

 

25.11.2005,NOWA SÓL - MOK
MOONLIGHT

ul. Piłsudskiego 49 godz. 21.00 bilety w przedsprzedaży 10 zł

 

26.11.2005,WARSZAWA - PARK
MOONLIGHT+DELIGHT+DIVE3D

ul. al.Niepodległości 196 godz. 17.00 bilety 20 zł

 

27.11.2005,BYDGOSZCZ - WIATRACZEK
MOONLIGHT+DIVE3D

ul. Podolska 15 godz. 18.00 bilety w przedsprzedaży 15 zł w dniu koncertu 20 zł

 

2.12.2005,RZESZÓW - REJS
DIVE3D+TRANSMISSION

ul. Mickiewicza 11 godz. 20.00 bilety: 10 zł

 

3.12.2005,ZAMOŚĆ - STARA BRAMA
DIVE3D+GOŚĆ

ul. Królowej Jadwigi godz. 20.00

 

4.12.2005,SKARZYSKO KAMIENNA - SEMAFOR
DIVE3D+GOŚĆ

ul. Towarowa 2 godz. 20.00 bilety: 10 zł

 

8.12.2005,SZCZECIN - HORMON
MOONLIGHT

ul. Monte Ciasno 6 godz. 19.30 bilety 15 zł

 

9.12.2005,POZNAŃ - K2
MOONLIGHT+DIVE3D

ul. róg Mostowej i Wierzbowej godz. 21.00 bilety w przedsprzedaży 15 w dniu koncertu 20 zł

 

10.12.2005,ZABRZE - CK.WIATRAK
MOONLIGHT+DIVE3D

ul. Wolności 395 godz. 20.00 bilety w przedsprzedaży 15 zł w dniu koncertu 20 zł

 

11.12.2005,TORUŃ - OD NOWA
MOONLIGHT+DIVE3D+SHIRAHIME

ul. Gagarina 37a godz. 18.30 bilety w przedsprzedaży 15 zł w dniu koncertu 20 zł

 

 

 

 

PATRONAT TMT!

 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 
 


Kopiowanie i publikowanie materiałów zawartych na tej stronie zabronione.
Copyright © 2004
TMT, all rights reserved.
Created by and update by F.H.U. SAKO