Imieniny: 
 
  

Menu

 
Strona główna
O telewizji TMT
Program TMT
Odbiór TMT
Archiwum TMT
TMT w prasie
Kontakt
 
 

Prezentacje TMT

 

  11/2006   

 
 

Polecamy

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dodatkowe

 
Księga Gości
 

Nasi partnerzy

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Cieszyn.Film.Festiwal

 

www.cieszynfilmfestiwal.pl


 

Złote Podkowy rozdane

 

 

Konkurs Filmów Fabularnych:

Złota Podkowa - za najlepszy film dla reżysera:

  Jan Jakub Kolski - "Jasminum"

Złota Podkowa - za najlepszy debiut dla reżysera:

  Bartosz Brzeskot - "Nie ma takiego numeru"

Złota Podkowa - za najlepszą rolę dla aktora:

  Janusz Gajos - brat Zdrówko w filmie "Jasminum"

Złota Podkowa - za najlepszą rolę dla aktorki:

  Grażyna Błęcka-Kolska - Natasza w filmie "Jasminum"

Złota Podkowa i Złote Nożyczki za najlepszy montaż filmu fabularnego dla montażysty:

  Jarosław Barzan - "Nie ma takiego numeru"

 

Konkurs filmów dokumentalnych:

Złota Podkowa - za najlepszy debiut dla reżysera:

  Borys Lankosz - "Kurc"

Złota Podkowa - za najlepszy debiut dla rezysera:

  Pawet Wysoczański - "Punkt Widzenia"

Złota Podkowa i Złote Nożyczki - za najlepszy montaż filmu dokumentalnego dla montażysty:

  Tymek Wiskirski - "Klinika"

 

Konkurs etiud studenckich Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego:

Złota Podkowa - za najlepszą etiudę fabularną dla autora filmu:

  Bartek Paduch - "x2"

Złota Podkowa - nagroda Dyrektora Artystycznego Festiwalu - Michała Dudziewicza za najlepszy debiut w sztuce filmowej - dla debiutanta w swoejej specjalności:

  Szymon Lenkowski - autor zdjęć w filmie "Nasiona"

 

 


 

    "Wakacyjne Kadry" - Cieszyn.Film.Festiwal będzie konkursowym przeglądem aktualnej polskiej twórczości filmowej i telewizyjnej. Program festiwalu to wiele rodzajów i gatunków uprawianych w polskiej kinematografii: filmy fabularne, filmy dokumentalne, filmy animowane, etiudy studenckie. "Wakacyjne Kadry" - Cieszyn.Film.Festiwal, jako jedyna tego typu impreza w Polsce będzie pokazywać w dniach 12-16 lipca 2006 r., w głównej sali projekcyjnej festiwalu (Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie na 650 miejsc) wybitne polskie filmy dokumentalne, obok polskich filmów fabularnych.

 

 

    Wstęp na festiwalowe pokazy będzie wolny. By wziąć w nich udział trzeba się wcześniej zarejestrować. Rejestracji będzie można dokonać droga elektroniczną, poprzez internet lub sms. Rejestracja będzie imienna. Potwierdzeniem przyjęcia rejestracji będzie wydanie uczestnikowi festiwalu unikalnego "numeru jurora", który będzie umożliwiał wzięcie udziału w głosowaniu na najlepsze dzieło i twórców polskiej kinematografii. Podstawowym wyróżnikiem tego festiwalu jest powierzenie roli jurorów widzom, którzy w ten sposób wyrażą swój pogląd, jakie filmy chcieliby oglądać w kinach i w telewizji.

 

    Glosowanie będzie odbywać się przez cały czas trwania festiwalu. Nagrody dla twórców w formie "Złotych Podków" - znaku szczęścia dla filmu i jego autorów na dalszą drogę kariery, wręczane będą podczas finałowej gali zwieńczającej i zamykającej festiwal. Podczas gali rozlosowane zostaną nagrody wśród uczestników festiwalu - głosującej publiczności.

 

    Począwszy od tegorocznej edycji "Wakacyjne Kadry" Cieszyn.Film.Festiwal będzie w dużym stopniu eksponować sztukę montażu filmowego. Uczestnicy Festiwalu zagłosują nie tylko na najlepszy film, najlepszy debiut filmowy, aktora czy aktorkę, ale również przyznają nagrodę "Złotych Nożyczek" najlepszemu montażyście filmu fabularnego i dokumentalnego. Tuż po projekcjach, na sali kinowej będą odbywać się spotkania "Twarzą w Twarz", na których twórcy będą bronić swoich dzieł i przekonywać festiwalową publiczność do głosowania właśnie na ich filmy. Dodatkowym punktem festiwalu będą warsztaty filmu animowanego i warsztaty sztuki montażu prowadzone przez wybitnych twórców z tych dziedzin. Patronat nad warsztatami sztuki montażu objęło Polskie Stowarzyszenie Montażystów. Pokazy konkursowe będą odbywać się w trzech miejscach Cieszyna: Teatrze im. Adama Mickiewicza, Kinie "Piast" oraz Domu Narodowym. Komplementarną imprezą będzie "School Film" 06 - międzynarodowy przegląd etiud studenckich. Projekt School Film jest skierowany szczególnie do szkół filmowych z całego świata. Kolejna imprezą towarzyszącą będzie konkurs fotograficzny dla festiwalowej publiczności pt. Cieszyn na festiwalu - Festiwal w Cieszynie, którego zwycięzcy otrzymają specjalną nagrodę i możliwość eksponowania swoich prac w witrynie internetowej Miasta Cieszyna.

 

    Zamierzeniem dyrektora artystycznego festiwalu, reż. Michała Dudziewicza jest wyeksponowanie roli montażu w powstawaniu dzieła filmowego. Kapitalna rola jaką odgrywa montaż w ostatecznym odbiorze filmu wydaje się być niedoceniona przez żaden festiwal w Polsce. Stad próba przybliżenia tej dziedziny filmu widzom i młodym twórcom poprzez przyznanie specjalnych nagród za montaż, jak również zorganizowanie warsztatów montażu filmowego w czasie trwania festiwalu.

 

więcej na stronie:
www.cieszynfilmfestiwal.pl

 


 

    Do pobrania tutaj materiały dodatkowe dotyczące
Cieszyn Film Festiwalu
plik w formacie ZIP (1.95MB)

 

 

 

 

PATRONAT TMT!

 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 
 


Kopiowanie i publikowanie materiałów zawartych na tej stronie zabronione.
Copyright © 2004
TMT, all rights reserved.
Created by and update by F.H.U. SAKO