Imieniny: 
 
  

Menu

 
Strona główna
O telewizji TMT
Program TMT
Odbiór TMT
Archiwum TMT
TMT w prasie
Kontakt
 
 

Prezentacje TMT

 

  11/2006   

 
 

Polecamy

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dodatkowe

 
Księga Gości
 

Nasi partnerzy

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Baltic Sail

 

 

    W dniach od 27 do 30 lipca odbędzie się X jubileuszowa edycja dorocznego zlotu żeglarskiego Baltic Sail. Gdańska historia zlotów żeglarskich ropoczęła się w roku 1997, kiedy to miały miejsce dwa ważne wydarzenia - obchody tysiąclecia istnienia miasta Gdańska oraz oddanie do uzytku nowopowstałej przystani jachtowej Marina Gdańsk. W tym czasie flota Cutty Sark Tall Ships' Race, kończąca regaty w Goeteborgu, została zaproszona do Gdańska. Folta przyjęła zaproszenie - największe żaglowce Bałtyku dumnie paraowały po gdańskich wodach tym samym dając początek pięknej tradycji corocznych zlotow żeglarskich Sail Gdańsk.

 

 

    Sail Gdańsk To jeden z przystanków w cyklu bałtyckich festiwali żeglarskich, organizowanych przez portowe miasta znad naszego morza. Celem istnienia tych zlotów jest propagowanie i wspieranie idei tradycyjnego żeglarstwa oraz turystyki morskiej. Założeniem imprezy jest tekża promocja i marketing turystyczny miast goszczących u siebie kolejne edycje Baltic Sail.

 

    Baltic Sail jest imprezą otwartą, dostępną dla wszystkich chętnych. Zlot jest otwarty dla wszystkich jednostek pływających, które są w stanie wpłynąć na Motławę i zawinąć do mariny - od wilomasztowych, smukłych żaglowców, przez sportowe żaglówki, stare kutry i łodzie motorowe, po jednoosobowe kajaki.

 

 

    Nasym wspólnym zamierzeniem jest także stworzenie wizerunku Gdańska jako nadmorskiej metropolii otwartej na kontakty z innymi miastami nadbałtyckimi, pragnącymi podtrzymywać żeglarską tradycję sięgającą wielu wieków wstecz. Chcemy aby gdańsk był polskim oknem na świat, którego dynamiczny rozwój, tysiącletnia tradycja, doświadczenie w obcowaniu z morzem a także jego historia jako kolebki Solidarności i miesjca, w którym rozpoczęła się wolność tak wielu krajów w Europie, sprzyjały w dalszych kontaktach z naszymy nadmorskimi partnerami, w kontaktach turystycznych i handloych oraz wspólnym rozwijaniu idei żeglarstwa oraz budowaniu przyszłości Bałtyku.

X jubileuszowej edycji zlotu Baltic Sail towarzyszyć będzie wiele równoległych imprez oraz atrakcji, oczekujących na uczestników imprezy. Baltic Sail w gdańsku rozpocznie sie kolorową paradą żeglarzy. W tym roku w Gdańsku spodziewanych jest kilkadziesiąt jachtów i żaglowców różnych wielkości, zaś przy nadbrzeżu Targu Rybnego zacumują największe stare żaglowce w tym również gdańskie:Bonawentura i Bryza H.

 

 

    Przez wszystkie dni trwania zlotu odbywać się będzie Festiwal Muzyki Baltic Sail przy Mainie. W czwartek i piątek pod fontannąneptuna występować będą zespoły szantowe. W sobotę przy molo zorganizowany zostanie Piknik Żeglarski dla dzieci. Tego samego dnia odbędą sie wyścigi smoczych łodzi na Mołtawie oraz koncert na Ołowiance. Natomiast niedziela upłynie pod znakiem parady żagli na Mołtawie, po której odbędzie się pokaz jednostek ratownictwa morskiego.

 

    Dodatkowymi atrakcjami będą: piątkowa ceremonia otwarcia Baltic Sail, połączona z wręczeniem pucharów zwycięzcom Regat Heweliusza oraz regaty na Zatoce Gdańskiej o puchar baltic Sail w sobotę. W godzinach wieczornych będzie można oglądać jachty i żaglowce biorące udział w regatach i rejsach po Zatoce Gdańskiej.

 

    Zatem jeżeli kochacie morze i lubicie dobrą zabawę w miłej atmosferze - do zobaczenia w Gdańsku na X jubileuszowym zlocie żeglarskim Baltic Sail! Ahoj!

 


 

Program najważniejszych wydarzeń...

 

 

27 lipca - czwartek
Godziny popołudniowe - Żaglowce wchodzą do Mariny
10.00 Otwarcie Festynu Morskiego Baltic Sail i Powitanie Wystawców - scena w MAIRNIE
13.00 Prezentacje wystawców
16.00 Koncerty muzyczne
17.00 Przegląd kabaretów "Na Marinie"
18.00 Prezentacje wystawców

"Szanty pod Żurawem", Scena na Długim Targu pod Neptunem
20.00 Szanty Klasyczne - zbiórka środków na odbudowę kościoła Św. Katarzyny, "Mechanicy Szanty", "Klang", "Mietek Folk"
21.30 Szanty i Jazz - zbiórka środków na odbudowę kościoła Św. Katarzyny, Jurek Porębski, Andrzej Korycki, Dominika Żukowska, Przemek Dyakowski, "Detko Band", "Klang"

 

28 lipca - piątek
10.00 Otwarcie Festynu Morskiego Baltic Sail - marina
11.00 Małe Sznaty Pos Żurawiem Scena na Długim Targu pod Neptunem, Dziecięcy festiwal piosenki morskiej - dzieci w przeglądzie konkursowym "Zejman & Garkumpel", "Klang"

W ramach Festynu Morskiego w Marinie
13.00 Prezentacje wystawców
16.00 koncerty muzyczne
18.00 Prezentacje wystawców
18.30 Parada żeglarzy przez miasto do gdańskiej Mariny formowanie parady przy Złotej Bramie
19.00 Ceremonia Otwarcia baltic Sail i Powitanie Parady Żeglarzy (scena w marinie Gdańsk) - Wręczenie Pucharów zwycięzcom Regat Heweliusza
19.30 Spotkanie kapitańskie Prezydenta miasta Gdańska z żeglarzami
20.00 Szanty pod Żurawiem - szantowy koncert galowy "Dla Józka"

 

29 lipca - sobota
10.00 Otwarcie Festynu Morskiego Baltic Sail - Marina, Regaty na Zatoce Gdańskiej o Puchar Baltic Sail godz. 19.00 zakończenie na scenie w Marinie, Piknik Żeglarski dla dzieci. Plaża przy molo w Gdańsku
11.00 Koncerty muzyczne - Festyn Morski w Marimie
12.00 Turniej o Puchar Pięciu Wspaniałych "Wyścig smoczych łodzi na Mołtawie

W ramach Festynu Morskiego w Marinie
13.00 Prezentacje wystawców
16.00 koncerty muzyczne
18.00 Prezentacje wystawców
19.00 Zakończenie regat o puchar Baltic Sail - wręczenie nagród scena w Marinie
19.30 Baltic Sail Shanties Festiwal
20.00 Koncert na Ołowiance - Golden Life, Kayah, pokaz ogni sztucznych

 

30 lipca - niedziela
10.00 Otwarcie Festynu Morskiego Baltic Sail - Marina, Regaty na Zatoce Gdańskiej o Puchar Baltic Sail godz. 19.00 zakończenie na scenie w Marinie, Piknik Żeglarski dla dzieci. Plaża przy molo w Gdańsku
11.00 Koncerty muzyczne - Festyn Morski w Marimie
12.00 Parada Żagli na mołtawie
13.00 Pokaz jednostek Ratownictwa Wodnego na Mołtawie

W ramach Festynu Morskiego w Marinie
13.00 Prezentacje wystawców
16.00 Żegluj z Radiem Złote Przeboje
18.00 Prezentacje wystawców
20.00 Zakończenie Festynu Morskiego Baltic Sail - Marina,

 

 

 

 

 

PATRONAT TMT!

 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 
 


Kopiowanie i publikowanie materiałów zawartych na tej stronie zabronione.
Copyright © 2004
TMT, all rights reserved.
Created by and update by F.H.U. SAKO