Imieniny: 
 
  

Menu

 
Strona główna
O telewizji TMT
Program TMT
Odbiór TMT
Archiwum TMT
TMT w prasie
Kontakt
 
 

Prezentacje TMT

 

  11/2006   

 
 

Polecamy

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dodatkowe

 
Księga Gości
 

Nasi partnerzy

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 O nas piszą...

 

Lato z TMT czyli wakacyjna zabawa przed telewizorem

 

    Znana prawda o świecie telewizji głosi, że gdy temperatura rośnie, trudniej przyciągnąć uwagę telewidzów. Niezrażona letnimi prognozami Telewizja TMT, proponuje program "Lato z TMT". Program od pięciu lat jest stałym elementem wakacyjnej ramówki i cieszy się dużą popularnością, jednak w tym roku jego formuła została znacznie rozbudowana. Z kilkuminutowej sondy przerodził się w półgodzinny program, w którym zagościły reportaże, wywiady, konkursy, a także bardzo lubiane wśród widzów sondy, przeprowadzane wśród przechodniów napotkanych na molach, plażach i ulicach. "Lato z TMT" można oglądać od poniedziałku do piątku o 10.00, 13.00, 16.00, 18.30, 23.00, a o 20.30 odcinek premierowy, natomiast w weekendy najciekawsze programy z tygodnia o 10.00, 20.00, 23.30.

 

"Lato", czyli gdzie...

    Gdzie najlepiej znaleźć wakacyjną, gorącą atmosferę? Oczywiście nad morzem, gdzie oprócz plaży i słońca uczestniczymy w wielu ciekawych imprezach odwiedzanych przez nietuzinkowych ludzi oraz podziwiamy wiele zabytków, które przeważnie okazują się ciekawym zapisem historii. Dlatego program "Lato z TMT" realizowany jest głównie na Pomorzu Gdańskim. Do tej pory ekipa "Lata" badała słoneczne plaże i zaułki Trójmiasta, urokliwe zakątki Półwyspu Helskiego oraz mniej znane miejsca w Rumi.

 

"Lato", czyli kto...

    Reżyserką i autorką scenariuszy jest Anna Ferens, a w wędrówce po Pomorzu towarzyszy jej troje prezenterów: Agnieszka, Robert i Danka. Robert jest zawodowym muzykiem, naprawdę zawodowym, bo z wykształcenia jest wokalistą operowym. Jego hobby natomiast to gotowanie, dlatego w programie prowadzi "Lato na talerzu" - przygotowane z myślą o poszukujących zarówno egzotycznych potraw, jak i regionalnych specjalności. Danka zajmuje się prawie wszystkim, uprawia sporty, w tym od ośmiu lat karate shokotan, tańczy w gdańskim teatrze, uczy się japońskiego, a z "Kamerą lata" rozmawia ze znanymi lub mniej znanymi, ale ciekawymi ludźmi. Agnieszka również jest aktywną poszukiwaczką przygód i nowych wrażeń, stale chce się czegoś dowiedzieć, dlatego ciągle pyta, pyta i pyta w "Pytaniu na lato".

 

"Lato", czyli co...

    Każdy odcinek próbuje zgłębić jedno zagadnienie. Było już o poczuciu humoru, morskich opowieściach, lenistwie i leniuchowaniu, o umilaniu sobie życia różnymi słodkościami - to oczywiście tylko kilka poruszanych tematów. Do tej pory "Lato" dowiedziało się, że prawie każdy wierzy w morskie opowieści, poczucie humoru to niemal polska cecha narodowa, a świat bez zwierząt byłby nie do zniesienia. Agnieszka, jak widać na zdjęciach, próbowała również porozumieć się w tej sprawie z napotkanymi czworonogami.

W wędrówce po Pomorzu ekipa "Lata" odkryła kaktusiarnię, liczącą 3 miliony kaktusów, a wśród nich "fotel teściowej", żywe kamienie i wiele innych egzotycznych odmian. Dotarła również do pracowni obróbki bursztynów, w rozmowie z panem Marianem Zawadzkim dowiedziała się, że to dinozaury, kalecząc drzewa, przyczyniły się do powstania bursztynów, a bursztyn swe kolory zawdzięcza parze wodnej. Okazało się także, że prawie każdy miał problemy z nadwagą, nawet Iwona Guzowska ważyła o 150 gramów za dużo... w oficjalnym ważeniu przed walką. "Dyrektor" Skiba i "Kustosz" Konjo oprowadzili całą trójkę po Muzeum Polskiego Rocka, ale tylko Agnieszce udało się wskoczyć do teledysku do nowej piosenki Skiby, która znalazła się na jego drugiej solowej płycie.

Nie dałoby się przeżyć lata bez letnich potraw i innych smakołyków. Ciekawe kulinarne pomysły prezentuje Robert, a na talerzu pojawiły się już egzotyczne potrawy rodem z Majorki, jak łosoś z melonami i winogronami, oraz przywieziony ze Szkocji przez założyciela restauracji "U Szkota" pstrąg w sosie migdałowym. Dla wielbicieli potraw regionalnych jest warkocz kaszubski i kaczka w konfiturach z płatków róży, sporządzona według tradycyjnej receptury. Dla leniwych - dania z grilla, a dla prawdziwego mężczyzny - polędwica na kamieniu. Hm... palce lizać... Robert to ma dobrze, bo oczywiście wszystkiego kosztuje!

Letni program nie może się też obyć bez konkursu. W letnim konkursie przygotowanym przez Telewizję TMT, należy odgadnąć zaprezentowane miejsce. Bohaterką konkursu była już Panienka z okienka, wyglądająca z Dworu Artusa, a także Neptun, który - jak mówi legenda - przyczynił się do powstania wódki Goldwasser.

 

"Lato", czyli widzowie...

    Ekipa "Lata" w swoich wędrówkach codziennie spotyka się z widzami, wypytując ich o różne dziwne rzeczy. Liczy jednak również na kontakt mailowy i SMS-owy. Agnieszka, Robert i Danka uchwytni są pod mailem lato@tmt.pl oraz pod numerem telefonu (507) 69 30 29 poprzez SMS-y. Można przysyłać do nich maile i bezpłatne SMS-y w każdej sprawie, o każdej porze i z każdym pomysłem. Najciekawsze oczywiście trafią na antenę.

Więcej informacji o programie, prezenterach i letnich odkryciach na stronach internetowych: www.tmt.pl, www.latoztmt.heyo.pl.

 

"Lato z TMT" - to doskonałą propozycja rozrywki w telewizyjny, sezonie ogórkowym.

 

TELEKABEL, lipiec / sierpień 2003r.


 

     Telewizja TMT wystąpiła z nową, ciekawą inicjatywą - dosyłania programów telewizyjnych umożliwiających tworzenie lokalnych programów regionalnych, a zwłaszcza kablowych. W przeciwieństwie do zlikwidowanego programu ART TV nie jest to formalny, całodzienny program, w którym przewiduje się okienka na wiadomości lokalne. Jest to działanie odwrotne. Nadawca, w tym kablowy operator-nadawca, otrzymanymi blokami programowymi wypełnia luki pojawiające się przy okazji nadawania własnych programów, magazynów czy plansz informacyjnych i reklamowych.

 

     W Telewizji TMT rusza również od stycznia 2002 r. Wszechnica Telewizyjna - cykl audycji edukacyjne szkoleniowych przygotowanych przez TMT i współpracujące instytucje akademickie, edukacyjne i szkoleniowe. Jest to część multimedialnego projektu tzw. Wirtualnego Uniwersytetu, działającego z wykorzystaniem transmisji telewizyjnej i internetu. Celem Wirtualnego Uniwersytetu jest umożliwienie studiującym zaocznie, wieczorowo czy eksternistycznie dostępu do wiedzy i ustawicznego kształcenia. Ta forma kształcenia umożliwia pokonanie takich barier jak bezproduktywne dojazdy oraz strata czasu związana z dotarciem do konsultantów.

 

TELEKABEL, styczeń 2002r.


 

Telewizja TMT

 

     Star Show. To pierwszy polski program realizowany przy pomocy 3 kamer, którego akcja rozgrywa się w całości poza studiem telewizyjnym. Celem programu jest przedstawienie młodym telewidzom sylwetek znanych osób - aktorów, piosenkarzy, polityków, itp. W programie znane osoby ukazywane są nie tylko w blasku reflektorów, lecz również w ich domach z rodziną lub na przykład w podróży... a czasem w dosyć dziwnych miejscach. Twórcy programu polują na VIP-ów wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego.

 

     ZDP - Zagiętym do przodu. Program w całości poświęcony sportom zimowym i wszystkiemu, co związane jest ze śniegiem. Zawiera dużo informacji o narciarstwie alpejskim, innych dyscyplinach klasycznych, snowboardzie, a także szkółkę narciarską. Program przygotowywany jest przy współudziale Katarzyny i Marcina Szafrańskich, olimpijczyków, wielokrotnych mistrzów naszego kraju w konkurencjach alpejskich.

 

     Noc z TMT. Gośćmi "Nocy z TMT" są aktorzy, muzycy, osoby z pierwszych stron gazet. Znajdziemy tam również ludzi o niespotykanych zdolnościach, zainteresowaniach i zawodach. Program prowadzą dwie pary młodych, zabawnych prezenterów. "Bujając" się na huśtawkach na tle nocnego rozgwieżdżonego nieba, zaproszeni do studia goście zasypywani są podchwytliwymi pytaniami. Muszą również sprostać "zadaniom specjalnym" wymyślonym przez ekipę prowadzących.

 

     Telewizja TMT jest polską stacją emitująca swój cyfrowy program za pośrednictwem satelity EUTELSAT HOT BIRD 4 do odbiorców indywidualnych w całej Europie, abonentów platformy Cyfra+ oraz do prawie wszystkich telewizji kablowych na terenie całego kraju. Po raz pierwszy program został wyemitowany 23 maja 1998 roku. Wówczas była to Trochę Młodsza Telewizja, obecnie używamy skrótu Telewizja TMT.

 

     Telewizja TMT umożliwia swoim odbiorcom wykorzystywanie najnowszych technologii telekomunikacyjnych w mediach (satelita, kabel i internet). Program nadawany jest drogą satelitarną z Polski w systemie stereofonicznym przez 17 godzin dziennie.

 

     Telewizja TMT to stacja przeznaczona dla młodych widzów i wszystkich, którzy czują się młodo.

 

TELEKABEL, styczeń 2002r.

 

 

 

PATRONAT TMT!

 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 
 


Kopiowanie i publikowanie materiałów zawartych na tej stronie zabronione.
Copyright © 2004
TMT, all rights reserved.
Created by and update by F.H.U. SAKO