Strona główna

 

    W programie spotkanie z Yasmine Khadra, algierczykiem piszącym o skomplikowanej sytuacji w krajach muzułmańskich. Pisze on już od wielu lat ukrywając się pod pseudonimem, który stanowią imiona jego żony. Jego twórczość to książki opowiadające różne historie, kreślące portrety i bohaterów o krańcowo różnych postawach. Jak sam mówi, pisze w języku francuskim aby ułatwić odbiór swych książek czytelnikom na całym świecie.

 

 

 

Studio TMT zaprasza

 

sobota, godz. 17.00
niedziela, godz. 10.00
piątek, godz. 20.00

 

ARCHIWUM

 

 

    Wiosna zawita do Studia TMT za sprawą najnowszego pokazu mody strojów firmy Olsen.

    Pokaz był częścią imprezy zorganizowanej przez Laurę Łącz. Frekwencja dopisała a to między innymi za sprawą aktorek, które tego wieczoru wcieliły się w role modelek prezentując wiosenną kolekcję. Gościem Studia TMT była Kasia Klich, która podpowie jak wprowadzić wiosnę do naszego życia. W programie przygotowywać będziemy swoje ciało do sezonu wiosenno - letniego. Jednym ze sposobów jest zabieg Four Seasons. W tym celu odwiedzimy jeden z warszawskich salonów kosmetycznych.

 

 

 

 

    Ten tydzień przyniósł polską i światową premierę filmu "Underworld - evolution". W programie relacja z tego wydarzenia. Po literaturze chińskiej pora na zapoznanie się z tradycją i kulturą Korei a to za sprawą książki Joanny P. Rurowicz p.t. "Historia Korei", o której opowie sama autorka. Pokażemy też jak przebiegały prace nad filmem "Marsz Pingwinów.

 

 

 

 

    Najbliższe spotkanie w Studiu TMT to przygotowania do karnawałowych zabaw. W co się ubrać, co jest modne, co zrobić by poprawić swój wygląd? Poza tym spotkamy się z aktorami, którzy pracowali nad polską wersją językową "Opowieści z Narnii". Materiał zawiera także wypowiedzi twórców: operatora, reżysera, animatorów, specjalistów od efektów specjalnych, wypowiadających się na temat realizacji projektu. Nie zabraknie bogatego materiału filmowego zawierającego fragmenty filmu. Studio TMT to także spotkanie z nowościami księgarskimi. Tym razem na temat zbioru opowiadań współczesnych pisarzy chińskich.

 

 

 

 

    W programie Krzysztof Kiljański opowieścią o swoich świętach jakie pamięta z dzieciństwa, wprowadzi nas w magiczny nastrój. Dowiemy się jak i z czego przygotować potrawy, które powinny znaleźć się na naszym, świątecznym stole. Z Małgosią Borychgowską podsumujemy premiery filmowe mijającego roku. Zapytani przez nas widzowie odpowiedzą min. na pytanie: Bez czego nie wyobrażają sobie świąt i co jest ich istotą.

 

 

 

 

    Najnowsze wydanie programu zdominowane zostanie przez relację z najnowszej premiery warszawskiego Teatru Muzycznego "Roma" - "Taniec Wampirów". Rozmawiać będziemy z twórcami polskiej wersji tego music hallu, aktorami, choreografem i reżyserem. Tomasz Matkowski opowie o książce, która dopiero teraz mogła ujrzeeć światło dzienne - "Gangsterski" . W sposób humorystyczny opowiada historię włoskich gangsterów w PRL-u . Zajrzymy też do "Czułego barbarzyńcy" aby zapoznać się z nowościami wydawniczymi.

 

 

 

 

 

 

    Najnowsze spotkanie w Studio TMT to rozmowa z Kasią Skrzynecką. Będzie to pełny zapis spotkania z artystką, którego fragmenty dotyczące najnowszej płyty, mogliśmy oglądać w najnowszym wydaniu "Muzycznego Salonu 2". W programie o najnowszej premierze kinowej - filmie "Sin City". Znajdzie się też miejsce na praktyczne rady przed wyjazdem na wakacje.

 

 

    To będzie na pewno najsłodsze spotkanie w historii Studia TMT. Z naszą kamerą trafiliśmy na imprezę jednej z firm cukierniczych słynącej od lat z przepysznych czekolad.

 

    Tam właśnie spotkaliśmy Fiolkę, która twierdzi, że choć słodyczy nigdy w jej życiu nie brakowało, to nigdy ich za wiele. W programie o rewelacyjnej premierze filmowej.

    "Baraka" to film, który ukazuje bogactwo przyrody, różnorodność kulturową w konfrontacji z cywilizacją, zwłaszcza z jej destrukcyjnym wpływem. Dowiecie się także jak pozbyć się zmarszczek. Spotkamy się z zespołem NO SMOKI. Pewne jest, że najnowsze wydanie programu że ubawią się nie tylko łasuchy ale także i ci, którzy na co dzień o słodyczach wolą nie myśleć.

 

 

    Najbliższe spotkanie w Studiu TMT to jak zwykle spotkania z ciekawymi ludźmi i wydarzeniami. Miłośnicy Harleya znajdą coś dla siebie w rozmowie z Janem Kwilmanem, który opowie o motorach z duszą. Tych, którzy pamiętają gazetę „Świat Młodych” na pewno zaciekawi rozmowa z Szarlotą Pawel twórcą komiksów o legendarnym już dziś Kleksie. Rozmawiać też będziemy o sztuce i nowościach wydawniczych. Nasze studio odwiedzi też brzuchomówca Wojciech Glanc. Na wasze życzenie przypomnimy też spotkanie z Agnieszką Chrzanowską.

 

 

    Najbliższe spotkanie w Studiu TMT to możliwość spotkania z młodą, utalentowaną wokalistką zespołu Goya, Magdą Wójcik. Z naszą kamerą byliśmy także na premierze filmu "Tulipany", gdzie udało nam się porozmawiać z jego twórcami. W programie stały punkt, czwarty odcinek nauki języka angielskiego oraz felieton z cyklu "Na dużym ekranie" - "Miss Agent 2". Nie zabraknie także niespodzianek oraz felietonów i rozmów, które powtarzamy na wasze życzenie.

 

 

    Na początek coś w klimacie "Piwnicy pod baranami" - spotkanie z Agnieszką Chrzanowską. Rozmawiać będziemy nie tylko o muzyce, ale m też o stosunku artystki do płci brzydkiej.

    W programie także przeszłość i czas teraźniejszy pisma "Jazz Forum" w rozmowie z redaktorem Marcinem Romańskim. Nie zabraknie kolejnej lekcji języka angielskiego w felietonie o alternatywnych metodach nauczania. W kilku słowach o swojej muzyce opowie Jakub Żak w kilku słowach opowie o swojej muzyce. W felietonie medycznym - wszystko na temat wiosennych przeziębień.

 

 


Jan Paweł II 1978 - 2005
Karol Wojtyła 1920 - 2005

 

W tych trudnych dla wszystkich chwilach

pragniemy godnie pożegnać Ojca Świętego Jana Pawła II,

który całym swoim życiem dawał dowód miłości do stwórcy

poprzez miłość do każdego człowieka bez względu

na narodowość, wyznanie czy poglądy.

Jan Paweł II już dziś nazywany jest Wielkim.

Stańmy w zadumie nad jego życiem.

 

    W specjalnym wydaniu Studia TMT dokument "W tej tęsknocie". O papieżu opowiadają osoby, które miały okazję spotkać Jana Pawła II w trakcie jego wędrówki Doliną Chochołowską.

 

Realizacja: Jerzy Wrzoskowicz, Leszek Pecyna
Produkcja: TV Niepokalanów 1999

 

 

    W najbliżśzym programie nowości wydawnicze, o których rozmawiamy z właścicielem księgarni "Czuły barbarzyńca" , Tomaszem Brzozowskim. Odwiedzimy tez salon kosmetyczny "Empire", by dowiedzieć się jak być piękną na wiosnę. Dla podniebienia proponujemy staropolski mazurek przygotowany przez szefa cukierni jednego z warszawskich hoteli. Na deser zaś Agata rozmawia z Tomkiem Matkowskim, a Andrzej z Patrycją Markowską oraz Grzegorzem Markowskim. W programie też kolejna lekcja języka angielskiego. I jak zawsze sporo muzyki.

 

 

W tym tygodniu w "Studiu TMT" przede wszystkim o miłości i piratach.

 • Patrycja Markowska opowiada o tym, jak czuje zbliżającą się miłość i o przygodzie jaką była jazda walcem po pirackich kompaktach.
 • Grzegorz Markowski wspominać będzie swoją pierwszą miłość i pamiątkowy kijek, który przez długi czas był talizmanem i pamiątką pierwszego poważnego zakochania.
 • Tomek Matkowski podzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat stosunków panujących pomiędzy niedźwiedziem a myszą.
 • z zespołem Analog, Delight oraz Toronto porozmawiamy o muzyce, która inspiruje młodych twórców.
 • Hirek Wrona - o Fryderykach, ulubionych płytach i o tym, jak problem piractwa stymuluje działania firm fonograficznych.
 • Joanna Dowżał przedstawi sposób, na jaki wpadła firma "SITA", aby skutecznie ścigać i karać piratów.

 

Studio TMT - Walentynki

 

    W najbliższym wydaniu "Studia TMT" zapraszamy na podwójne spotkanie z zespołem Closterkeller. Dowiemy się, które z wydarzeń stanowiących historię zespołu są prawdą, a które fikcją. Rozmawiać będziemy także o najnowszej płycie zespołu. W programie również o najnowszych sposobach relaksacji i nauczania, które zostały przygotowane przez jedno z centrów edukacyjnych. Z naszą kamerą trafiliśmy na premierę rewii poznańskiej "Viva". A dla kinomaniaków przygotowaliśmy panel filmowy. Pokażemy kulisy realizacji "Za wszelką cenę" Clinta Estwooda oraz powiemy kilka słów o "Marzycielu". A wszystko oprawione muzyką, której najlepiej słucha się we dwoje.

 

 

"Studniówki"

 

    Sezon Studniówek za pasem. W Studiu TMT bal maturalny od kuchni. Rozmawiamy z tymi, od których zależy przygotowanie balu, zajrzymy też do gabinet kosmetycznego oraz... kuchni. W programie także o najnowszej premierze Teatru "Roma", o musicalu A. Lloyd Webera "Koty" oraz o nowościach filmowych.

 

 

"Bale Karnawałowe"

 

    Tym razem podążymy szlakiem, na który powinni udać się wszyscy, którzy przygotowują się do tegorocznych bali karnawałowych. Bez względu na wielkość imprezy oczywistym jest fakt, że udając się na zabawę należy zadbać o wygląd. Z tego powodu odwiedzimy salony kosmetyczne, porozmawiamy z osobami, które profesjonalnie zajmują się organizowaniem bali, z szefem kuchni porozmawiamy o tym co modne i zdrowe dla naszego żołądka. W programie o najnowszej premierze Teatru "Rampa", nowościach księgarskich. Wszystko w tanecznym, muzycznym rytmie jak przystało na program karnawałowy.

 

 

"Choinka Rotariańska"

 

    W warszawskim Hotelu "Sharatoon" miała miejse aukcja bombek malowanych ręcznie przez znane osobistości. Przekazano też Klinice Kardiologicznej w Aninie motocykl do przewożenia narządów. Wszysko okraszone występami znanych artystów. W programie spotkamy się z Markiem Frąckowiakiem, Stanisławem Soyką, Beatą Kozidrak oraz z przedstawicielami Warszawa Rotary City, którzy opowiedzą o swoich dokonaniach i celach.

 

 

W tym odcinku polecamy interesujące felietony:

 • "Teatr K3" - Trzy kobiety, profesjonalne aktorki, którym się udało. Przed rokiem postanowiły założyć prywatny teatr lalkowy. Same wykonują dekoracje, same robią lalki, same chodzą po sponsorach w poszukiwaniu pieniędzy na działalność. Mają już za sobą pierwszą premierę - spektakl "Etcetera". Miały też okazję wystąpić przed publicznością międzynarodową na Festiwalu w Perugii.
 • "Ziemia obiecana" - Cykl felietonów o ludziach, którzy przybyli na Podlasie z innych regionów Polski. Kupili tu ziemię i każdy z nich ma inny pomysł na jej zagospodarowanie. Krystyna i Aleksander Krott z Zabrza oraz Ryszard Białowicz z Gajek odpowiadają na kluczowe pytanie: "Dlaczego ten region Polski?".
 • "Trockadero" - Na przełomie października i listopada gościł Polsce w znakomity zespół baletowy Trockadero. Tancerze wywołujący od 30 lat furorę na całym świecie.

 

    Studio TMT to nowy magazyn kulturalny o tym, co w sztuce, i nie tylko, piszczy. Do studia zapraszani są ciekawi ludzie i prezentowane są interesujące zjawiska artystyczne. Z zaproszonymi gośćmi rozmawia Andrzej Kozera.

 

W tym odcinku Andrzej pyta:

 • Czy artysta to zawód czy coś więcej? Odpowiada Gordon Haskell, a przy okazji mówi o pracy nad swoim najnowszym albumem "The Lady Wants to Know".
 • Jak wytworzyć modę na teatr? Odpowiada Tomasz Biedrzycki, dyrektor wydawniczy magazynu teatralnego "Foyer", a przy okazji zdradza, jak wytworzyć modę na czasopismo kulturalne.
 • Czy kobiety pomagają czy rozpraszają podczas pracy? Odpowiada Zbyszek Żak, a przy okazji zdradza kulisy trudnej sztuki promowania artysty niezależnego.
 • Gdzie jest granica między kinem offowym a komercyjnym? Odpowiada Małgorzata Borychowska, a przy okazji opowiada o Gdyńskim Festiwalu Filmowym i przyjęciu filmu "Mój Nikifor".
 • Jak ustrzec się przed grypą? Odpowiada Paweł Opatczyk z Centrum Medycznego Damiana.
 • Kiedy pasja staja się profesją? Odpowiada Danuta Konarzewska ze "Studia Sztuki", a przy okazji prezentuje możliwości stylizacji i wizażu.
 • Czy komercja pomaga czy przeszkadza sztuce? Odpowiada zespół "Analog", a przy okazji muzycy opowiadają o historii powstania grupy.

Odpowiedzi na te pytania, i nie tylko, znajdziesz w nowym programie Studio TMT.

 

 

 

 

 
 

To nie "kolejka po miłość", ale spotkanie z zespołem Analog i ich debiutancką płytą.

 

Gordon Haskell w Studiu TMT. On naprawdę wie, czego pragną damy.

 

Nie w teatrze, ale o teatrze - rozmowa Andrzeja Kozery z Tomaszem Biedrzyckim, dyrektorem wydawniczym "Foyer".

 

 


Kopiowanie i publikowanie materiałów zawartych na tej stronie zabronione.
Copyright © 2004
TMT, all rights reserved.
Created by and update by F.H.U. SAKO